Súlyos biztonsági hibát vétettek a Sao Pauló-i Nagydíj szervezői

Hegedűs Dávid2023. 11. 06.
Sao Pauló-i Nagydíj, Ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A tegnapi Sao Pauló-i Nagydíj leintése után túl korán rohantak pályára a nézők, amely igencsak veszélyes tud lenni. A futam szervezői elismerték a felelősségüket és ígérik, jövőre kijavítják ezt.

Minderre akkor derült fény, amikor a futam után a versenybírók egy közleményt adtak ki, amelyben tudatták, hogy az egyes kanyar bukóterében nagyobb számú nézői csapat tartózkodott, amikor még voltak versenyautók a pályán.

A futam rendezésért felelől The Sao Paulo F1 Organisastions (SPF1) részéről őszinte közleményben reagált a történtekre:

„Őszintén elismerjük a biztonsági protokollok és intézkedések terén elkövetett hibákat. Kijelentjük, hogy alapos vizsgálatot kezdeményezünk és súlyos lépéseket teszünk ezek kijavítására a következő brazil versenyre.”

Ezenkívül az FIA felszólította az SPF1-et, hogy jövő január végéig nyújtsanak be egy részletes tervezetet, a megoldási javaslataikról. Az esetet a Motorsport Világtanács elé is benyújtották további vizsgálatok miatt, megvizsgálva, hogy szükséges-e további intézkedés vagy bármiféle büntetés vagy szankció a szervezőknek.

Interlagos éppen a hétvégén jelentette be, hogy 2030-ig meghosszabbították a pálya és az F1 közötti szerződést.