„Szörnyű Totóval tárgyalni” – Russell is megszenved a szerződéshosszabbítással

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 18.
Toto Wolff, hamilton, verstappen
Fotó: Mercedes-Benz AG

Nico Rosberg véleményt nyilvánított George Russell mercedeses szerződésének helyzetéről.  A Forma-1 2016-os világbajnoka részletesen elmondta, milyen nehéz gyakran tárgyalni Toto Wolffal, a Mercedes csapatfőnökével.

Bár a papírforma szerint a Mercedesnek nincs oka arra, hogy Russell ez év végén lejáró szerződését ne hosszabbítsák meg, még nem történt meg az új kontraktus aláírása. Bár Wolff nem titkolja, hogy szeretné megszerezni a négyszeres világbajnok Max Verstappent, a holland már jelezte, hogy 2026-ban még biztosan marad a Red Bullnál.

2026 után azonban ismét reálissá válhat Verstappen megszerzése. Így feltételezhetően azon megy a vita Russell és Wolff között, hogy hány évre szóló szerződést írjanak alá. A csapatfőnök jó eséllyel csak egy évet hosszabbítana vele egyszerre, a brit versenyző azonban minden bizonnyal többet akar.

Rosberg, aki 2016-ban a Mercedes versenyzőjeként megnyerte a világbajnoki címet, hangsúlyozta, milyen „szörnyű” volt gyakran tárgyalnia Wolffal.

„Szörnyű Totóval tárgyalni, ő egyszerűen eltűnik a Föld színéről, amikor jobb feltételeket próbálsz kicsikarni belőle” – mondta Rosberg. „Egyszerűen eltűnik, és nem is engedi, hogy beszélj vele. Szörnyű. Sokat szenvedtem.”

„De most George csinálja ugyanezt Totóval. Mintha Toto a saját fegyverével harcolna. George nyilvánvalóan nem elégedett a szerződés néhány feltételével. George a Mercedes juniorja, így biztosan nem fog Lando Norris szintű fizetést kapni, messze nem, és George úgy érzi, hogy Lando vele egyenrangú.”

Egyelőre tehát nem tudni, hogy mikor születik megállapodás a két fél között.