Tavaly még F1-es autóversenyző volt, idén már versenyezni sem akar

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 02. 20.
Logan Sargeant, F1
Fotó: Williams Racing

Az amerikai Logan Sargeant, aki a 2024-es szezon közepén vesztette el Forma-1-es versenyzői lehetőségét a Williamsnél, idén az Európai Le Mans sorozatban versenyzett volna.

A jelek szerint azonban „más érdeklődési köre miatt távozik a sportágból.” A 24 éves Sargeantről szóló hír, valóban meglepő. A terv az volt, hogy az IDEC Sport és a Genesis Magma Racing színeiben versenyez majd az Euro Seriesben, ahol a korábbi W Series és Indy NXT pilóta Jamie Chadwickkel alkottak volna egy párt. Az IDEC Sport Racing kedden azonban ezt a hírt tette közzé az X oldalán:

A hat futamból álló ELMS versenynaptár a tervek szerint április 1-jén kezdődik a barcelonai teszteléssel az azt következő hétvégén megrendezésre kerülő ottani szezonnyitó futammal.

Sargeant 2023-ban és 2024-ben 36 alkalommal indult a Williams F1-es csapatával, a kaliforniai Thermal Clubban tesztelt egy Indy-autót a Meyer Shank Racingnél, de ebből nem lett IndyCar Series 2025-ös szerződés. Legjobb helyezése a királykategóriában egy 10. hely volt 2023-ban Austinban.