Távozhatott volna a McLarentől Lando Norris

Hegedűs Dávid2025. 01. 06.
Lando Norris, Zak Brown
Fotó: McLaren

A világbajnoki ezüstérmes Lando Norris a kezdetek óta erősíti a Mclaren gárdáját, ám most elmondta, hogy lett volna lehetősége csapatot váltani.

A brit versenyző 2017 óta tartozik a wokingiak kötelékébe, majd 2019-ben lett a Forma-1-es csapat állandó pilótája Carlos Sainz oldalán.

Az igazi sikerre azonban tavalyig kellett várnia, amikor hosszú várakozás után meg lett az első futamgyőzelme az év végén egyéniben a második, csapatban pedig világbajnoki címet ünnepelhetett immáron Oscar Piastri oldalán.

Korábban nála leginkább a Red Bull érdeklődéséről lehetett hallani, de ő maga hosszabb távra elkötelezte magát a honfitársai körében.

Most Norris elmondta, hogy korábban kapott olyan ajánlatot, amellyel hamarabb megszerezhette volna az első győzelmét, de kitartott a papaya színek mellett.

„Egy hosszú emelkedési folyamat volt az, hogy eljussunk oda, ahol most vagyunk, ami viszont nagyon szórakoztató volt és imádtam. Én szerintem arra lehetek a legbüszkébb, hogy még mindig itt vagyok. Az, hogy még mindig papaya színben vagyok azt jelenti, hogy hosszú évekig hittem a csapatban. Voltak lehetőségeim, hogy más színeket hordjak és futamokat nyerjek már a karrierem korábbi szakaszában is. Megvoltak a lehetőségeim, de én egyszerűen hittem és a McLarennel akartam megcsinálni, azokkal, akik lehetőséget adtak nekem az F1-ben.” – mesélte Norris.

https://motorsportol.hu/f1/2024/12/31/norris-megleckeztette-habsburgot-szuksegem-volt-erre/