Sebastian Vettel négyszeres Forma-1-es világbajnok, 2022 végén vonult vissza. Azóta amellett, hogy családjának szenteli figyelmét, gőzerővel belevetette magát a környezetvédelem és fenntartható gazdálkodás témakörébe.
Korábban írtunk már róla, hogy még egy képzést is elvégzett, hogy maga is gazdálkodhasson.
Ezen felül súlyos társadalmi is környezetvédelmi problémákra hívja fel a figyelmet. Teszi mindezt úgy, hogy az kreatív, megnyerő, hatásos, de mégsem erőszakos vagy bűntudatkeltő.
A cél, hogy felhívja a figyelmet az Amazonas, és vele együtt minden fa fontosságára. A projekt érdekessége, hogy mindenki részt vehet benne, bárhol is éljen a világon.
A www.sebastianvettel.de-n található egy letölthető „sablon” a F①REST fejléccel. Ezt töltsd le, nyomtasd ki – lehetőleg újrahasznosított papírra 🙂 – és rajzolj egy fát. Nem az a lényeg, hogy profi munka legyen, nem baj az sem ha nem rajzolsz jól. Csak rajzolj egyet, ahogy neked jól esik, mintegy kifejezve azt, hogy számodra mit jelentenek a fák.
Az elkészült rajzot fotózd le vagy scanneld be és küldd el a Vettel weboldalán a projekt kapcsán feltüntetett email címre ([email protected]). És a sok fa rajz együtt erdőt alkot majd, ahogy a valóságban is. 🙂
Én már rajzoltam. Csatlakozz te is, ha van kedved! 🙂