Toto Wolff elárulta, miért állt le hirtelen George Russell autója

A vasárnapi Kanadai Nagydíjon a pole-ból rajtoló George Russell ölre menő csatát vívott a pontversenyt vezető csapattársával, Andrea Kimi Antonellivel. Kettőjük adok-kapokjának végül Russell kiesése vetett véget, amit nem ütközés, vagy versenyzői hiba okozott, hanem a technika ördöge babrált ki vele. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff a verseny után elárulta, mi okozta a problémát.
„Úgy tűnik, hogy akkumulátor meghibásodás” – mondta a Sky Sports F1-nek. „Az autó (kijelzője) szó szerint elsötétült, nem volt tovább elektromos áram az autóban.”
Russell érthető módon rendkívül csalódott és dühös volt. A verseny után úgy nyilatkozott, úgy érzi, hogy az istenek nem akarják, hogy ő világbajnok legyen. Kiesésekori dühe következtében ráadásul még büntetést is kapott.
„Minden nagyon hirtelen történt” – magyarázta. „Csak haladtam a kanyar felé, a motor leállt, nem volt elektronika, nem volt rendes fék. Most egy kicsit nem jutok szóhoz, hogy őszinte legyek.
„De ha őszinte akarok lenni, büszke vagyok a hétvégémre. Pole a sprinten, a print megnyerése, pole a kvalifikáción. Az élen voltam, mikor megálltam, és jó móka volt csatázni Kimivel.”
„Az én oldalamról nézve nem érzem azt, hogy bármi többet tehettem volna ezen a hétvégén. Szóval elégedetten kell távoznom. Persze elképesztően frusztrált vagyok amiatt, ami történt. De igen, mi többet tehetnék?”
Bár Russell jó szórakoznak nevezte az Antonellivel való csatázást, Toto Wolff csapatfőnök, és a Mercedes csapat aligha nézte élvezettel – sokkal inkább aggódva.
„Csapatként sok keserédes szituációnk volt. Extrém módon örülünk az egyik versenyzőnknek, de le vagyunk sújtva a másik miatt. Ez nehéz” – mondta Wolff.
„Kimi pompás munkát végzett ma és megérdemelte a győzelmet. Sajnálatos volt George számára, mivel az élen volt.”
„Félig-meddig élveztük, ahogy végig küzdöttek egymással, és azt kívántuk, bárcsak lett volna egy-két meccsünk.”
Amikor arról kérdezték, hogy mennyire állt közel a csapat ahhoz, hogy Russellt és Antonellit visszafogják, Wolff így válaszolt:
„Amíg ezt a különbséget tartottuk, rendben volt nézni, de nyilvánvalóan rosszul is elsülhet.”
„Helyet hagytak egymásnak, ami nagyszerű volt. Soha nem változtattunk a motorstratégiákon. A védekezőnek megvoltak a szükséges eszközei, a támadónak is megvoltak a szükséges eszközei. Nem volt különbség a kettő között.”
„Ez egy luxusprobléma volt, és remélhetőleg sokkal tovább fogunk jutni ígya szezonban, de a többieket sem lehet lebecsülni.”
„Ha közelebb lennének mögöttünk (az üldözők), ha pozíciókat veszítenénk, akkor mindenképpen közbelépnénk, és azt mondanánk: ’ne veszítsünk annyi időt egymással’.”









