Toto Wolff Kimi Antonelliről viccelődött a futam után

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff tréfás, de nem teljesen alaptalan kritikával illette Kimi Antonelli rajtját a Japán Nagydíjon, miután a fiatal olasz ismét gyengén startolt.
Antonelli zsinórban másodjára indult az élről, most azonban ismét előjöttek a Mercedes rajtokkal kapcsolatos gondjai. A pole pozícióból indulva a rajt második fázisában kipörgő kerekekkel ragadt be, és egészen a hatodik helyig csúszott vissza. Kezdetben Lando Norris McLarenje mögött ragadt, ami tovább nehezítette a felzárkózását.
Miután azonban sikerült megelőznie a regnáló világbajnokot, tempója jelentősen javult. A verseny kulcspillanata akkor érkezett el, amikor Oliver Bearman egy nagy sebességű baleset során 50G-s becsapódást szenvedett. Ezt követően bejött a biztonsági autó, ami az olasznak nagyon jól jött ki.
Antonelli azelőtt még nem állt ki kerékcserére, így gyakorlatilag „ingyen” boxkiállást kapott. Eközben az élen haladó Oscar Piastri és George Russell már voltak bent, így jogosan lehettek bosszúsak. A Mercedes fiatalja emiatt csak 10 másodpercet bukott a kiállással, így az élen találta magát akkor is, amikor kijött a boxból. Az olasz ezt követően magabiztosan kontrollálta a hátralévő 25 kört, megszerezve idei második győzelmét – és ezzel minden idők legfiatalabb pilótája lett, aki vezeti a világbajnoki összetettet.
A futam után Wolff humorosan, de kritikusan beszélt Antonelli rajtjáról:
„Ez egy elrontott rajt volt, ezek a srácok az autósiskolában automataváltós kocsikon tanulnak. Meg kell tanítanunk nekik, hogyan kell a kuplungot lassan, egyenletesen, nem pedig túl gyorsan felengedni. A rajt után azt gondoltam: ‘már megint’, mert nyilván nem a legegyszerűbb eszközt adjuk a kezükbe, és a rajtjaink inkább középszerűek voltak – ezen javítanunk kell.”
Wolff ugyanakkor kiemelte, hogy a nem csak az autón múlik minden, hanem a pilótának is komoly szerepe volt a gyenge elindulásban:
„A versenyzőnek nagy hatása volt arra, hogy az autó nem indult el rendesen. Jól nézett ki a kipörgés, de az nem gyors. A futamon viszont felzárkózott, és ott volt, amikor számított. Nagyon gyors volt, és azzal, hogy egy körrel tovább tudtuk kint tartani, George versenye gyakorlatilag összeomlott.”
Eddig tehát nem megbocsáthatatlan bűn a rosszabbul sikerült rajt, a futam közben magasan a legjobb tempót diktálják a Mercedesek. Már ha tiszta levegőn mennek. Antonelli amint az élen autózott 14 másodpercre is elment Oscar Piastritól, akinek meg lett volna a maga esélye a futamgyőzelemre, ha nincs Bearman balesete.









