Toto Wolffnál szóba hozták a csapatutasítást

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 06. 07.
Russell, Antonelli
Fotó: Andy Hone/LAT Images – Mercedes Benz AG

A bajnoki címért zajló kiélezett házon belüli küzdelem ellenére Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke nem tervez beleszólni George Russell és Kimi Antonelli párharcába.

Az olasz csodagyerek a monacói hétvége előtt zsinórban négy győzelemmel, 43 pontos előnnyel vezeti a tabellát csapattársa előtt. Legutóbb Kanadában a sprinten és a futamon is hatalmas csatákat vívtak az első helyért.

Ugyan ez még nem a Rosberg-Hamilton magasságig eljutó rivalizálás, de könnyen átfuthat oda. Egy nagyon frusztrált Russell és egy semmitől sem megijedő Antonelli könnyen áteshet a ló túlsó oldalára.

Kezdjük Russellnél: éveket vár a Williamsbe, hogy megérkezzen a beígért Mercedes ülésbe, majd mikor ez a pillanat eljön, már nem az ezüstnyilak számítanak az első erőnek. Éveket lehúzva hozta a magabiztos és hibamentes teljesítményt, majd üstökösként megérkezik a Forma-2-ből Kimi Antonelli, aki idén a fejére nő és vezeti a tabellát.

Wolff egyértelművé tette, hogy amíg lehet, engedi küzdeni a pilótáit, még ha Kanadában rezgett is a léc:

„Ameddig csak lehet – és ha lehetséges, akkor teljesen – tartózkodni fogunk a csapatutasításoktól. Nem hisszük, hogy szükségünk lenne rájuk, hagyjuk a pilótákat versenyezni. Tudják, hol a határ. Kanadában majdnem átlépték azt, de ezt egy megbeszélés során tisztáztuk.”

Mivel mindkét versenyző a Mercedes junior programjából nőtte ki magát, Wolff bízik benne, hogy a kölcsönös tisztelet és a lojalitás megfékezi majd az egoizmust a bajnoki hajrában:

„Kimi és George tudják, mivel tartoznak a Mercedesnek. Természetesen a pilóták jobban szeretnék megnyerni az egyéni világbajnokságot, mint a konstruktőrit, de a csapat az első.”

A ma 15:00-kor induló Monacói Nagydíjat Antonelli az első, míg Russell a hatodik helyről várja.