Újabb legendás óramárka tér vissza az F1-be: A Breitling az Aston Martinnal állt össze!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 05.
Aston Martin x Breitling
Fotó: Breitling

A Breitling óramárka bejelentette, hogy az Aston Martin és az Aston Martin Aramco Forma–1-es csapat hivatalos órapartnere lett. Ez a lépés nem csupán egy újabb logót jelent az autókon, hanem a svájci óragyártó nagyszabású visszatérését a technikai sportok királykategóriájába.

A partnerséget egy különleges kiadással pecsételték meg: a Navitimer B01 Chronograph 43 Aston Martin Aramco Formula One Team modellel.

  • Ez az első Navitimer, amely ultrakönnyű titán tokot kapott, utalva az F1-es autók súlycsökkentési törekvéseire.
  • A számlap karbonszálas anyagból készült, a mutatók és a részletek pedig az Aston Martin ikonikus „British Racing Green” zöldjében és lime-sárgájában pompáznak.
  • A modell 1959 példányra limitált, emléket állítva az évnek, amikor az Aston Martin először indult a Forma–1-ben.

Több, mint biodíszlet: Amikor még a versenyzők barátnői diktálták a tempót a Forma-1-ben by Tajthi Andrea

A Universal Genève visszatért, és azzal nyit, hogy újraalkotja Jochen Rindt feleségének ikonikus óráját!

Read on Substack

Georges Kern, a Breitling vezérigazgatója szerint a két márka sorsa már a kezdetek óta összefonódik: míg a Breitling az 1900-as évek elején a sebesség mérésére alkalmas kronográfokat fejlesztett, az Aston Martin a sebesség uralására törekedett az utakon.

A partnerség több évre szól, és a jövőben további közös fejlesztések várhatóak.