Újabb motorcsere: Verstappen rajtbüntetést kap Brazíliában

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 31.
Max Verstappen, grid, rajtrács
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen rajtbüntetést kap a Sao Pauló-i Nagydíjra. Ezt a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko erősítette meg.

Most ez lesz a hatodik belsőégésű motor (ICE), amit Verstappen használ a szezonban, ám büntetlenül csak négy engedélyezett.A büntetés csak a vasárnapi nagydíjra vonatkozik, a sprintfutamra nem lesz hatással.

A hírt a Red Bull motorsport-tanácsadója, Helmut Marko erősítette meg a Speedweek rovatában, és elárulta, hogy Verstappen két motort volt kénytelen használni Mexikóban.

„A tempó azért sem volt megfelelő, mert a motorprobléma miatt egy másik motort kellett bevetni, ami már elérte az élettartama végét, és tulajdonképpen már nem is terveztek versenyezni vele” – írta Marko.

„Ez volt az egyik oka annak, hogy az egyik leglassabb autó voltunk az egyenesekben. Amikor egy Forma-1-es motor elér egy bizonyos kilométerszámot, a teljesítményvesztés egyértelműen érezhető.”

„Jelenleg vizsgáljuk, hogy használhatjuk-e újra a szivárgással küzdő motort. De a kilométerek száma itt is azt jelenti, hogy a továbbiakban nem tervezzük a használatát.”

„Mindez azt jelenti, hogy nem tudjuk elkerülni a motorcserét Brazíliában, a megfelelő büntetéssel együtt.”

Az azonban nem világos még, hogy Verstappen pontosan hány helyet fog visszaesni a nagydíj rajtrácsán.

A sportszabályzat szerint, ha csak egyetlen ICE-t cserélnek, az öt plusz helyet jelent majd a rajtrácson a kvalifikáción elért eredményéhez képest. Ha azonban a Red Bull a teljes erőforráscserét választja, akkor a rajtrács végéről  indul.