Valaki vezetni fogja Senna nyertes autóját a São Paulo-i Nagydíjon

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 10. 14.
Ayrton Senna
Fotó: McLaren

Májusban volt 30 éve, hogy meghalt Ayrton Senna, és közeleg a São Paulo-i Nagydíj.

A brazil McLaren MP4/5B-je a São Paulo-i Nagydíj alkalmával az Interlagos Circuit pályájára hajt majd, hogy így ünnepeljék meg az örökségét. A São Paulo-i Nagydíjon a háromszoros világbajnok halálának 30. évfordulója alkalmából egy bemutatót tartanak az 1990-es győztes autójával. Azt még nem jelentették be, hogy ki fogja vezetni az autót a Senna Forever kezdeményezés részeként. A Honda és a McLaren viszont elhozza az eredeti autót, amellyel a brazil pilóta versenyzett.

Miután az autó körbefutotta a pályát, a garázs közelében, a boxutcában lesz kiállítva, exkluzív látványt nyújtva a Pitlane Walk-on résztvevőknek.

A Honda és a McLaren azért hozta létre a kezdeményezést, hogy megünnepeljék Senna pályafutását és a hazai rajongókhoz fűződő kapcsolatát, akiket arra bátorítottak, hogy a brazil zászló színeiben érkezzenek a versenyre.