Váratlan változás: Bearman vezet ma Magnussen helyett!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 11. 01.
Oliver Bearman, F1
Fotó: Simon Galloway / LAT Images / Haas F1 Team

A Haas F1-es csapata bejelentette, hogy Oliver Bearman a Sao Pauló-i Nagydíj péntekén autóba ül Kevin Magnussen helyén. Ennek oka, hogy a dán versenyző megbetegedett.

Magnussen az idei szezonban elért eddigi legjobb eredményétől motiválva érkezett Sao Paulóba, miután a múlt hétvégén Mexikóban a hetedik helyen ért célba. A brazíliai nyitónapot azonban kihagyja, a további napokon való részvétele azonban még kérdéses.

„A Haas F1 Team versenyzője, Kevin Magnussen nem vesz részt a São Paulo-i Nagydíj pénteki programján, miután betegséggel küzd – közölte a Haas.

„A hivatalos tartalékpilóta, Oliver Bearman veszi át a vezetési feladatokat. A csapat gyors felépülést kíván Kevinnek, és a megfelelő időben további friss információkkal fog szolgálni.”

Magnussen a szombati sprintfutamon tehát nem vesz részt.

A sportszabályzat 37.1. cikkelye kimondja, hogy „egyetlen versenyző sem indulhat a sprintfutamon vagy a versenyen anélkül, hogy legalább egy (1) edzésen részt vett volna”.

Mivel azonban a kvalifikáció a szabálykönyv szerint edzésnek számít, Magnussen szombaton visszatérhet a nagydíj kvalifikációjára, amennyiben elég jól érzi majd magát hozzá.

Bearman ebben a szezonban már egyszer helyettesítette Magnussent, az Azerbajdzsáni Nagydíjon ugrott be a 32 éves versenyző helyére, mikor az az egy futamos eltiltását töltötte.

Bearman jövőre a csapat teljes értékű versenyzőjeként teljes szezont fut majd a Haas csapattal.