Versenyfutás az idővel: A Williams végre pályára küldte 2026-os F1-es autóját

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 02. 05.
Williams F1 Silverstone Shakedown 2026
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Williams F1 Team

A 2026-os Forma–1-es korszakváltás nem indult zökkenőmentesen a Williams számára. Miután a mezőnyből egyedüliként kényszerültek kihagyni a barcelonai shakedown-tesztet, a grove-i istálló kedden bemutatta hivatalos festését, majd szerdán pályára küldték az FW48-ast Silverstone-ban – ám nem a hivatalos, hanem tesztfestéssel.

Amikor január végén a riválisok már a bareclonai pályán gyűjtötték a kilométereket az új éra kezdetén, a Williams garázsa üresen maradt. James Vowles csapatfőnök fájdalmas, de szükséges döntésnek nevezte a távolmaradást. A háttérben gyártási késések álltak, így a csapat inkább a gyárban végzett munkára és a szimulátoros finomhangolásra fókuszált.

Februárban azonban életre kelt az autójuk.

Kedden a csapat leleplezte autóik 2026-ra szánt végleges festését. A sötétkék dominancia megmaradt, de kiegészült merész fehér és világoskék részekkel.

Szerdán azonban nem ebben a köntösben gurultak ki a boxból. A csapat tartotta magát az ígéretéhez, és a szurkolók által megszavazott, limitált ideig használt tesztfestést alkalmazták.

A technikai részletek közül feltűnt, hogy a Williams – több riválishoz hasonlóan – a pull-rod (vonórudas) első felfüggesztés mellett tette le a voksát, ami kritikus eleme a 2026-os aerodinamikai csomagnak.

Úgy hírlik, hogy a 200 km-es shakedown nagyrészt problémamentes volt, ami a barcelonai csúszás után nagy megkönnyebbülést jelentett a csapatnak.

Bár a barcelonai kilométerhiány komoly hátrányt jelenthet, a Williams bizakodó. A következő állomás Bahrein, ahol február 10-én egy újabb filmes napot tartanak, mielőtt február 11-én megkezdődne az első hivatalos, nyilvános, közös szezon előtti teszt.