Verstappen a terhességhez hasonlította világbajnoki második helyezését

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 12. 17.
Max Verstappen
Fotó: Rudy Carezzevoli / Getty Images / Red Bull Content Pool

A Red Bull Racing négyszeres világbajnoka Max Verstappen két ponttal elvesztette a 2025-ös bajnoki címet Lando Norris ellen.

A holland versenyző nemrég egy vicces terhességi hasonlattal magyarázta vereségét.

Verstappen 2025-ös szezonjának első fele küzdelmes volt, folyamatosan panaszkodott az autó egyensúlyára. Hazai versenye után 104 ponttal volt lemaradva a bajnokság éllovasától.

A Red Bull vezetőségében bekövetkezett változás, amelynek eredményeként Laurent Mekies váltotta Christian Horner-t a csapatfőnöki székben, nyugodtabbá vált a hangulat, valamint az új frissítési csomag következtében Verstappen nagy tempóban kezdte lefaragni hátrányát, és a szezonzáró futamra mindössze 12 pontra csökkentette azt.

Végül azonban Lando Norris két ponttal megelőzve Verstappent megszerezte az idei bajnoki címet.

A 2025-ös bajnoki címért folyó küzdelemre visszatekintve Max Verstappen a Viaplay-nek így nyilatkozott: „Azt hiszem, örülhetünk annak, hogy egyáltalán harcba szállhattunk a bajnoki címért.”

„Először is, soha nem vezettük a pontversenyt. Mi magunk is kaptunk rengeteg ajándékot. Végül pedig megnyertük a las vegasi futamot, és a McLarent ott kizárták – különben esélyünk sem lett volna. Természetesen ebből mi is profitáltunk.”

A mindössze két ponttal való lemaradást a versenyző a terhességhez hasonlította.

„Végül két pont döntött” – mondta. „De nem igazán számít, hogy egy pont, fél pont vagy húsz pont. Vagy terhes vagy, vagy nem. Nem lehetsz félig terhes, igaz?”

Az idei bajnoki címről való lemaradást nagyon lazán vette a holland. Egyrészt mert alapvetően nem is nagyon reménykedett még a második helyezésben sem, másrészt pedig talán azért is, mert Norrisszal jó, mondhatni baráti kapcsolatot ápol.