Verstappen Antonellinek köszönheti a pole-t? Minenesetre elmennek együtt tésztázni

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 07. 06.
Max Verstappen, Brit Nagydíj pole-nak örül
Fotó: Zak Mauger/LAT Images/ Getty Images / Red Bull Content Pool

A Red Bull Racing négyszeres világbajnoka, Max Verstappen megköszönte a Mercedes újoncának, Andrea Kimi Antonellinek, hogy segített neki megszerezni a pole pozíciót a Brit Nagydíj kvalifikációján, a vasárnapi versenyre.

A Silverstone-i időmérő edzés után a Sky Sports F1-nek adott interjúban árulta el a holland versenyző, hogy a pole-jához az is hozzájárult, hogy Kimi Antonelli segített neki.

Verstappen cserébe fel is ajánlotta az olasznak, hogy elmenjenek együtt vacsorázni.

„Kicsit segített a körömben” – ismerte el Verstappen. „Kimi egy kis szélárnyékot adott nekem. Majd elmegyünk együtt tésztát enni.”

Ez azt követően történt, hogy a páros a múlt héten kiesett az Osztrák Nagydíjról. Akkor az újonc Antonelli az első kör 3. kanyarjában kiütötte magát és Verstappent a versenyből.

Noha az ilyen esetekben Verstappen többnyire dühösen reagált, mindenkit meglepett a nyugodt reakciójával és azzal, hogy az eset után is milyen kedvesen viselkedett a fiatal olasszal. Mindez csak erősíti azt a feltevést, mely szerint a Mercedes leigazolni készül Verstappent, Antonelli mellé.

Juan Pablo Montoya maga is úgy fogalmazott, hogy talán azért volt ilyen baráti a viszonyuk a kiesésük után, mert ők már valójában csapattársak (2026-ra vonatkozóan).