Verstappen arra panaszkodik, hogy leugrik a lába a pedálról

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 05. 23.
F1 Kanadai Nagydíj, Max Verstappen, Red Bull Racing
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen meglehetősen frusztrált volt a Forma–1-es Kanadai Nagydíj sprintkvalifikációja után, mivel gondjai akadtak a Red Bulljával. Azonban Isack Hadjar sem elégedett.

A Red Bull versenyzője a harmadik helyen zárva jutott az SQ1-ből az SQ2-be, ahol már csak a 9. helyre időt tudta megfutni, szerencséjére azonban ezzel még bejutott az SQ3-ba. Végül a  7. rajthelyet szerezte meg a sprintversenyre.

„Nem éreztem jól magam az autóban. Már az autó rugózásával is küzdöttem, így az összes bukkanóknál egyszerűen nem tudtam letenni a lábam” – mondta Verstappen.

„Valójában a lábam leesett a pedálról, szóval igen, nagyon megnehezítette az állandó teljesítményt. És ezt ki kell vizsgálnunk.”

Verstappen elfogadta, hogy nem lesz javulás, míg nem változtathat a beállításokon a fő kvalifikációra.

„Nem volt jó. Szóval, persze, ezzel megrekedtünk a sprintversenyre. De van néhány dolog, amit meg kell értenünk és remélhetőleg ez egy kicsit javít majd a helyzeten a kvalira.”

Verstappen csapattársa, Isack Hadjar a holland mögött végzett, egy tized lemaradással.

„Lassan építettem fel” – mondta a francia. „A szabadedzésen nem volt időm a lágyakon [lágy keverékű gumikon memni], szóval alig volt referenciám. Lassan építettem fel, de szerencsére végül elég jó érzés volt a lágyakon menni a Q3-ban.”

„Örülök az utolsó körnek és annak is, hogy közelebb vagyok a csapattársamhoz, mint Miamiban voltam, szóval egy kicsit megnyugtató. De jelen pillanatban, egyikünk sem érzi jól magát az autóban.”

„Nagyon küzdünk a pattogással, és a pálya állapota sem jó, és itt sok időt veszítünk. Még ha a tapadás meg is van, nem tudjuk kihasználni.”

A csapat technikai igazgatója, Pierre Wache így fogalmazott: „Volt egy problémánk Maxszal, ahol az autó teljesítménye romlott az edzés előrehaladtával, ezért ezt meg kell értenünk. Azt hiszem, nagyobb teljesítmény állt rendelkezésünkre, de ma egyszerűen nem tudtuk kihozni belőle.”