Verstappen arra panaszkodik, hogy leugrik a lába a pedálról

Max Verstappen meglehetősen frusztrált volt a Forma–1-es Kanadai Nagydíj sprintkvalifikációja után, mivel gondjai akadtak a Red Bulljával. Azonban Isack Hadjar sem elégedett.
A Red Bull versenyzője a harmadik helyen zárva jutott az SQ1-ből az SQ2-be, ahol már csak a 9. helyre időt tudta megfutni, szerencséjére azonban ezzel még bejutott az SQ3-ba. Végül a 7. rajthelyet szerezte meg a sprintversenyre.
„Nem éreztem jól magam az autóban. Már az autó rugózásával is küzdöttem, így az összes bukkanóknál egyszerűen nem tudtam letenni a lábam” – mondta Verstappen.
„Valójában a lábam leesett a pedálról, szóval igen, nagyon megnehezítette az állandó teljesítményt. És ezt ki kell vizsgálnunk.”
Verstappen elfogadta, hogy nem lesz javulás, míg nem változtathat a beállításokon a fő kvalifikációra.
„Nem volt jó. Szóval, persze, ezzel megrekedtünk a sprintversenyre. De van néhány dolog, amit meg kell értenünk és remélhetőleg ez egy kicsit javít majd a helyzeten a kvalira.”
Verstappen csapattársa, Isack Hadjar a holland mögött végzett, egy tized lemaradással.
„Lassan építettem fel” – mondta a francia. „A szabadedzésen nem volt időm a lágyakon [lágy keverékű gumikon memni], szóval alig volt referenciám. Lassan építettem fel, de szerencsére végül elég jó érzés volt a lágyakon menni a Q3-ban.”
„Örülök az utolsó körnek és annak is, hogy közelebb vagyok a csapattársamhoz, mint Miamiban voltam, szóval egy kicsit megnyugtató. De jelen pillanatban, egyikünk sem érzi jól magát az autóban.”
„Nagyon küzdünk a pattogással, és a pálya állapota sem jó, és itt sok időt veszítünk. Még ha a tapadás meg is van, nem tudjuk kihasználni.”
A csapat technikai igazgatója, Pierre Wache így fogalmazott: „Volt egy problémánk Maxszal, ahol az autó teljesítménye romlott az edzés előrehaladtával, ezért ezt meg kell értenünk. Azt hiszem, nagyobb teljesítmény állt rendelkezésünkre, de ma egyszerűen nem tudtuk kihozni belőle.”








