Verstappen egy feltétellel indulna a 24 órás Le Mans-i versenyen

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 05. 11.
Max Verstappen
Fotó: Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

Max Verstappen tárgyalt a Forddal a Le Mans-i 24 órás versenyen való esetleges részvételről.

A holland 2028-ig szerződésben áll a Red Bullnál, de máris kétségbe vonta hosszú távú jövőjét a Forma-1-ben, és egyre inkább érdeklődést mutat a sportautó-versenyzés iránt. Verstappen a jövő hétvégén debütál a Nürburgringen megrendezett 24 órás versenyen, miután korábban már kifejezte érdeklődését a Le Mans-i verseny iránt is. Emellett saját versenyistállójának a lehetséges jövőbeli megalakításáról is beszélt.

A Forddal lezajlott egyeztetésre azután került sor, hogy a gyártó az év elején a Red Bull-lal együttműködve visszatért az F1-be. Jövőre visszatérnek a sportautó-versenyzés legmagasabb szintjére is: két autóval indulnak a Le Mans-t is magában foglaló hosszútávú világbajnokságban. Bár előzetes tárgyalások folytak a jövőbeli Le Mans-i részvételről, Mark Rushbrook, a Ford Racing globális igazgatója elárulta, hogy a javaslat nem 2027-re vonatkozik. A szombati, Spa-Francorchamps-i 6 órás WEC-verseny előtt újságíróknak elismerte, hogy „örömmel látná”, ha Verstappen jelen minőségében versenyeznének nekik. Megismételte viszont, hogy „sok dolognak össze kell állnia ahhoz, hogy ez megtörténjen”.

A jövő év ugyan túl korai lenne a 28 éves pilótának a versenyen való részvételhez, Rushbrook nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy Verstappen a Le Mans-i versenyen elinduljon, miközben még mindig teljesíti F1-es kötelezettségeit. Fernando Alonso volt az utolsó aktív Forma-1-es pilóta, aki a legendás versenyen indult, amikor 2018-ban a Toyota színeiben megnyerte azt. Ő Nico Hülkenberg útjára lépett, aki 2015-ben szintén megnyerte a Le Mans-i versenyt a Porsche-val.

Amikor tovább faggatták, Rushbrook hozzátette, hogy a megbeszélések már több mint három éve zajlanak, mióta először bejelentették a Ford és a Red Bull közötti partnerséget. Úgy tűnik, hogy a legfőbb probléma pont a verseny időzítése. Verstappen szívesen részt venne rajta, ha a naptára ezt lehetővé tenné. Rushbrook így zárt ezért:

„Le Mans-ban akar versenyezni és az összetett győzelemért harcolni, de a legtöbb évben a menetrend nem tette ezt lehetővé, igaz? Szerintem csak arról beszélünk, hogy milyen lehetőségei vannak, és ha és akkor van értelme, és mindenki szeretné, akkor remek lesz.”

Idén a Le Mans-i 24 órás versenyt június 10. és 14. között rendezik, ami egybeesik a Katalán Nagydíj versenyhétvégéjével.