Verstappen következő csapata Coulthard szerint nem a Mercedes lesz!

Max Verstappen Forma-1-es jövője a sport legizgalmasabb paddock pletykájává vált, és David Coulthard épp most dobott egy potenciálisan váratlan csavart a történetbe.
Mivel a Red Bull kissé alulteljesít az F1 új szabályozási korszakában, és Verstappen láthatóan irritálja a bajnokság változó DNS-e, a nagy horderejű távozásról szóló híresztelések már nem korlátozódnak a motorhome vendéglátóhelyiségekben zajló késő esti eszmecserékre. A Mercedes már régóta a legkézenfekvőbb opciónak tűnik. De Coulthard valami sokkal drámaibbat lát. Szerinte, ha Max valaha is úgy dönt, hogy felakasztja a Milton Keynes-i overallját, akkor nem Brackley felé kellene tartania. Hanem sokkal inkább Maranello érzelemdús központja felé. Az Up to Speed podcastban DC arra utalt, hogy a Ferrari olyan hangulatot kínál, amely sokkal jobban illeszkedik Verstappen „komolyságra törekvő” versenyzői DNS-éhez, mint a német gyártó merev struktúrája. Coulthard, elvetve azt az elképzelést, hogy Max jelenlegi melléktevékenységei meghatározzák a jövőjét, ezért így nyilatkozott:
„Úgy gondolom, hogy Max valójában, biztos befutóként, jobban illik a Ferrari világába, mint a Mercedesébe. Jó a kapcsolatuk, és tudom, hogy a GT3-as versenyeken Mercedeszel indul. De azt hiszem, hogy a szabadság, hogy Max önmaga lehessen, jobban illene a Ferrarihoz. Ott csak megjelenne, gyorsan vezetne, feltehetően megnyerné a versenyeket, majd hazamenne.”
A Verstappen-tábor jelenlegi elégedetlensége nem csupán a lassú autó miatt van. A négyszeres világbajnok nyíltan hangoztatta, hogy nem tetszik neki a sport elektromos irányba történt erőteljes elmozdulása. 2027-re ugyanakkor egy bölcs irányváltás látszódik már. Ha ehhez hozzátesszük jobbkezének és versenymérnökének, Gianpiero Lambiase-nek a fájó távozását, aki a McLarenhez igazol, megvan a lökés a végső fordulathoz. Ez újabb elméleteket is szült: vajon Max követheti-e esetleg Lambiase-t a papaya színű csapatba 2028-ban? A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown azonban egyelőre nem terítette le elé a narancssárga szőnyeget. Brown a Sky Sports F1-nek Miamiban beszélt erről:
„Nem is lehetnék boldogabb a versenyzői felállásunkkal. Lando Norris és Oscar Piastri nem csak a pályán, hanem azon kívül is remek srácok. Csapattársak is, és szerintem ez az, ami a McLaren sikerét itt biztosítja. Ez a kémia, ami a garázsban, a gyárban, a boxfalnál és az egész versenycsapatban uralkodik. Nem is lehetnék boldogabb azzal, ahogy állunk, és egyáltalán nem áll szándékomban változtatni ezen.”
Bár Brown elismerte, hogy Verstappen „elképesztő versenyző”, és beismerte, hogy egy üresedés „másfajta beszélgetést” váltana ki, úgy tűnik, elégedett azzal, hogy regnáló bajnokként figyelheti a drámát.
Egyelőre a világ szemei továbbra is Maxre szegeződnek – egy pilótára, aki egyre inkább úgy tűnik, mintha kiutat keresne, akár a vörösökhöz vezet az út, vagy a nyugodt nyugdíjas élethez.









