Verstappen elkezdett komolyan érdeklődni az Aston Martin iránt?

Az Aston Martin csapatfőnöke, Andy Cowell kiemelte, hogy csapata hízelgőnek tartja Max Verstappen érdeklődését az istállójuk iránt.
Verstappen jövője az év nagy részében állandó téma volt idén, mielőtt a holland pilóta megerősítette, hogy jövőre is a Red Bullnál marad. Verstappennek 2028-ig szóló szerződése van az energiaitalosokkal, de a Red Bull pozíciója a rangsorban a szezon elején kétségbe vonta a megállapodást, mivel felkerült egy teljesítményhez kötött kilépési záradék.
Az Aston Martin potenciális lehetőségként érkezett Verstappennek, mivel Adrian Newey, aki a négy F1-es bajnoki címének fő segítője, most a csapat műszaki részlegét vezeti. Verstappen kiemelte, hogy érdeklődéssel figyeli az Aston Martin projektjét. A holland szavaira reagálva Cowell a Motorsport.com-nak így nyilatkozott:
„Egy bizonyos ponton a teljes paddock látja, hogy van ambíciónk, hogy egy olyan alakulattá fejlődjünk, amely hosszú ideig a túlélésért küzdött, egy olyan istállóvá, amely a győzelemért van itt. Az, hogy Max érdeklődést mutatott a média számára is láthatóan – bár nem tudom pontosan, mi lenne a megfelelő szó –, hízelgő. Látja, hogy elszántak vagyunk, és hogy a csapat a helyes lépéseket teszi.”
A Mercedes is tett érte, hogy Verstappent elcsábítsák a Red Bulltól, a csapatfőnök Toto Wolff kijelentette, hogy a csapatok „kézen is állnának” azért, hogy szerződtessék a négyszeres bajnokot. Cowell erre nevetve így reagált:
„Nem vagyok jó a kézenállásban, még medencében is nehezen megy.”
Az Aston Martin jövőre változatlan felállással, a Fernando Alonso és Lance Stroll párossal indul a negyedik egymást követő szezonban.









