Verstappen is megköszönt mindent Markónak

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 13.
Max Verstappen, Helmut Marko
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen egy közösségi média bejegyzésben mondott köszönetet Helmut Markónak, miután bejelentették az osztrák távozását a Red Bulltól.

A 82 éves szakember úgy döntött, hogy távozik a hatszoros konstruktőri bajnokcsapatból, miután a 71-szeres futamgyőztes pilóta az Abu Dhabi Nagydíjon, a szezonzárón, hajszál híján lemaradt az ötödik F1-es pilóta világbajnoki címéről. Markónak szóló bejegyzésében, aki kulcsszerepet játszott abban, hogy Verstappen a Red Bull családhoz került, és aki 2015-ös Toro Rosso-s bemutatkozása óta fontos szövetségese volt, Verstappen utalt arra, hogy mindent elért, amiről „együtt álmodtak”.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Max Verstappen (@maxverstappen1) által megosztott bejegyzés

A bejegyzésben ez áll:

„Köszönöm, Helmut. Mindent elértünk, amiről valaha közösen álmodoztunk. Örökre hálás leszek, hogy hittél bennem.”

Verstappen segített megvédeni Markót attól, hogy 2024 elején elveszítse pozícióját a Red Bullnál, a belső feszültségek és hatalmi harcok közepette, az akkori csapatfőnök, Christian Horner ellen felhozott vádak nyomán.

A szakember úgy érzi, hogy most, több mint 20 év után, mióta a csapat 2005-ben megvásárolta a korábbi Jaguar Formula 1 alakulatát, itt az ideje a visszavonulásának.