Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool
Max Verstappen egy közösségi média bejegyzésben mondott köszönetet Helmut Markónak, miután bejelentették az osztrák távozását a Red Bulltól.
A 82 éves szakember úgy döntött, hogy távozik a hatszoros konstruktőri bajnokcsapatból, miután a 71-szeres futamgyőztes pilóta az Abu Dhabi Nagydíjon, a szezonzárón, hajszál híján lemaradt az ötödik F1-es pilóta világbajnoki címéről. Markónak szóló bejegyzésében, aki kulcsszerepet játszott abban, hogy Verstappen a Red Bull családhoz került, és aki 2015-ös Toro Rosso-s bemutatkozása óta fontos szövetségese volt, Verstappen utalt arra, hogy mindent elért, amiről „együtt álmodtak”.
„Köszönöm, Helmut. Mindent elértünk, amiről valaha közösen álmodoztunk. Örökre hálás leszek, hogy hittél bennem.”
Verstappen segített megvédeni Markót attól, hogy 2024 elején elveszítse pozícióját a Red Bullnál, a belső feszültségek és hatalmi harcok közepette, az akkori csapatfőnök, Christian Horner ellen felhozott vádak nyomán.
A szakember úgy érzi, hogy most, több mint 20 év után, mióta a csapat 2005-ben megvásárolta a korábbi Jaguar Formula 1 alakulatát, itt az ideje a visszavonulásának.