Verstappen ma szabályt szeg, amiért akár meg is büntetheti az FIA

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 12. 12.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson / Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen nem vesz részt az FIA szezonzáró díjátadó gáláján Üzbegisztánban.

A négyszeres F1-es világbajnokan Tashkentbe kellett volna ma utaznia, hogy átvegye a 2025-ös F1-es szezon második helyezettjének járó trófeát. A holland azonban állítólag nem érzi jól magát, ezért kihagyja az eseményt.

A PlanetF1.com értesülései szerint Verstappen influenzás, ezért a pihenés és gyógyulás mellett döntött.

A FIA díjátadó gáláján a szabályok szerint a Forma-1-es világbajnokság, valamint számos más bajnokság első három helyezettjének kötelező részt vennie.

A korábbi gyakorlat alapján Verstappen pénzbírságot kaphat a távolmaradásáért, bár úgy tudni, ezúttal elkerülheti a büntetést.

Lewis Hamilton kihagyta a 2021-es ceremóniát az Abu Dhabi vitatott szezonzáró után, amiért 42 000 font pénzbírságot kapott.

Verstappen korábban már jelezte, hogy nem szívesen vesz részt a FIA díjátadó gáláján, és a múlt hétvégén a Viaplaynek elmondta, hogy ha tehetné, kihagyná az eseményt.

„Muszáj mennem. Különben büntetést kapok. De őszintén szólva, ez nonszensz” – mondta.

„Kimerültek vagyunk. Nagyon nehéz szezon volt. Az ember feltöltődni akar, nem pedig órákig egy teremben ülni. Ha nem lenne kötelező, nem mennék el.”

Verstappen a héten a Red Bull gyárában jelent meg egy szezonzáró eseményen.