Verstappen még mindig brit uralmat lát, de…

Csonka NikolettCsonka Nikolett2026. 02. 09.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Clive Rose/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen szerint, kezdik egyre komolyabban venni a hollandokat az autósportban.

A 27 éves pilóta az elmúlt évek alatt többször hangoztatta, úgy érzi, brit ellenfelei enyhébb bánásmódban részesülnek ha a büntetésekről van szó. A média jelenlétére is kitért a világbajnok, sőt a brazil győzelme után meg is jegyezte, hogy a brit újságírók gyorsan távoztak a helyszínről.

A Red Bull versenyzője kiemelte, nehezebb dolguk van azoknak, akik nem britként próbálnak szerencsét a királykategóriában, ám bizonyos szegmensekben már változást vélt felfedezni. A négyszeres bajnok hozzátette, kezdik egyre komolyabban venni a hollandokat, aminek kifejezetten örül.

,,Hollandként sokáig nem vettek komolyan. Ha megnézzük mely országok domináltak a sportban, láthatjuk, hogy mi nem voltunk köztük. Ám egy kicsit ez most megváltozott. Nézd, a Forma-1 egy angol-orientált sport a média és a hasonló dolgok tekintetében.  Ott mi (hollandok), kisebbségben vagyunk. Ám a versenyzői szemszögből nézve megfigyelhető, hogy Hollandiában is vannak nagyon jó pilóták, nem csak a standard országokban” – nyilatkozta a holland De Telegraafnak a 27 éves versenyző.

Verstappen kihangsúlyozta, a versenyzői álom elég költséges. Az F1-ig nagyon sok akadályt kell legyőznie a tehetségeknek, így egy alternatív módot kell találniuk arra, hogy az előre jussanak.

,,Már a gokartozás is elég drága lett. Ezért próbálom vonzóbbá tenni a versenyzést a szimulátorok világán keresztül” – tette hozzá a világbajnok.

Team Redline-os csapattársa, Chris Lulham korábban már szerzett tapasztalatokat gokartozásban, de 16 évesen áttért a szimulátorversenyzésre. Verstappen most azon fáradozik, hogy lehetőséget teremtsen Lulhamnak az autósportban.