Verstappen megint utalt a visszavonulás lehetőségére az idei F1-szabályok miatt

Max Verstappen kiesett a Japán Nagydíj Q2-es időmérő szakaszában, a 11. helyen végzett.
A Red Bull pilótája anyanyelvén, hollandul is nehezen talál szavakat erre, de így nyilatkozott:
„A jelenlegi szabályok arra késztetik Max Verstappent, hogy elgondolkodjon az életről, de már nem is vagyok csalódott. Túl vagyok ezen. Ugyanakkor, nem tudom, mit gondoljak erről. Nem idegesít már a dolog. Már nem vagyok csalódott vagy frusztrált amiatt, ami velem történik.”
Amikor arról kérdezték, lát-e fényt az alagút végén, így felelt rejtélyesen:
„Azt hiszem, a következő hetekben megoldjuk ezt. A többi meg, hogy mit gondolok erről, ugye? Nem kell újra felemlítenem. Szóval igen, sok dolog van, amit nekem kell kitalálnom. Az élet. Igen, az élet.”
Az elmúlt hétvégéken Verstappen rendre kritizálta a jelenlegi generációs F1-es autókat, mondván, hogy „nem lehet velük versenyezni”. A négyszeres világbajnok megerősítette, hogy azok a kérdések, amelyeket meg kell oldania, a szabályokkal kapcsolatosak.









