Verstappen menedzsere a negyedik bajnoki címről: „Hihetetlenül büszke vagyok!”

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 11. 25.
Max Verstappen
Fotó: Chris Graythen/Getty Images/Red Bull Content Pool

Két versenyhétvégével a vége előtt Max Verstappen Las Vegasban megszerezte negyedik Forma-1-es világbajnoki címét.

A menedzsere és személyes bizalmasa, Raymond Vermeulen felügyelete mellett a holland az ötödik helyen végzett, és behozhatatlan pontelőnyt teremtett, így ismét világbajnokká koronázzák. A Viaplay kamerái előtt az örömtől elragadtatott Vermeulen így nyilatkozott:

„Még nem dolgoztam fel teljesen ezt az egészet. Igazán büszkék vagyunk arra, hogy újra megvan a bajnoki cím a tarsolyunkban. Persze Brazília után tudtuk, hogy inkább előbb, mint utóbb, de ettől még el kell végezni ezt a feladatot. Bekövetkezett, és nagyon-nagyon büszkék vagyunk rá.”

A tavalyi címvédés sokkal simábban zajlott, mint a 2024-es idényben kibontakozó feszült küzdelem, ezért Vermeulen így folytatta:

„Ha visszatekintünk rá, elképesztően büszkének kell lennünk arra, ahogyan végigcsinálta, de ugyanilyen könnyen alakulhatott volna másképp is. Az, ahogyan ez a világbajnoki cím megszületett, mind Maxnak köszönhető. Jobban megérdemli ezt, mint bármikor is. Az egyik pillanatban az autó fantasztikus volt, a másikban pedig teljesen szétesett, szóval örülök, hogy vége. Tudtuk, hogy ez a pálya nem fekszik nekünk, így még jobb, hogy itt nyertük meg. Jövőre az ötödik címre törekszünk, és ez azt is jelenti, hogy a Red Bullnak nem lesz könnyű dolga.”