Verstappen Monza után: Teljesen rossz a hozzáállásunk, változtatni kell az autón!

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 09. 01.
Max Verstappen, Sergio Perez
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Álomhétvégéje volt Charles Leclercnek és a Ferrarinak, de rendkívül drámai Max Verstappen és a Red Bull Racing számára.

A holland a hetedik helyre kvalifikálta magát, és végül csak egy helyet javított az Olasz Nagydíjon. A holland a Sky Sportsnak nyilatkozott:

„Úgy gondoltam, hogy a pozíciót tekintve a legtöbbet hoztuk ki az autóból, de abban már nem, ahogyan a versenyt megközelítettük. Nem volt elég erős a tempónk, így a saját versenyünket kellett lehoznunk, és rosszul sikerült a boxkiállásunk is.”

Verstappen elárulta, hogy neki és csapattársának, Sergio Pereznek is volt egy gondja a futam során, ami miatt a Red Bullok nem tudtak 100%-on menni. Sőt, utólag úgy ítéli meg, hogy F1-es csapata stratégiája sem volt a legjobb:

„Azt hiszem, stratégiailag nem optimalizáltunk. Pár autó egy kiálláson volt, mi pedig kétkiálláson, ami nem volt a legjobb. A verseny nagy részében nem tudtunk teljes motorteljesítményt használni egy probléma miatt, tehát ez sem segített. Összességében ez egy rossz verseny volt nekünk. Maximális motorteljesítménnyel is rossz verseny lett volna, de talán versenyképesebbek lehettünk volna. A senki földjén mentünk. Ha nem változtatunk semmit az autón, akkor mostantól a szezon végéig minden csak rosszabb lesz. Rengeteg munkánk lesz még.”