Verstappen rájött a sokkal gyorsabb McLaren titkára

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 03. 16.
Max Verstappen, Lando Norris, Rob Marshall, George Russell
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Bár Max Verstappen nem sokkal Lando Norris után haladt át a célvonalon, a címvédő nem látja úgy, hogy ez az eredmény mutatná a valódi lemaradásukat.

Verstappen rámutatott a wokingi bázisú csapat erősségeire Ausztráliában. A holland végül másodikként ért célba, miután Oscar Piastri az utolsó előtti kanyarban megpördült. Egy ponton azonban Verstappen már 16 másodperccel maradt le a pályán lévő riválisai mögött. A Viaplay-nek beszélt erről:

„Egyszerűen látványosabban gyorsabbak voltak. A gumijaim sokkal hamarabb túlmelegedtek, ezt láthattam a mögöttem lévő alakulatoknál is. Nekik is ugyanez a gondjuk.”

Majd folytatta, hogy mitől is áll jobban jelenleg a McLaren:

„A McLarennél nincs ilyen túlmelegedés. Amikor a gumik lekopnak, pontosan ott látszik, hogy sokkal gyorsabbak, mint mindenki más.”

Miután Piastri megpördült, Norris egyből a boxutcába hajtott egy kiállásra. Verstappen és a Red Bull azonban egy újabb kört tettek meg, aminek ez volt az oka:

„Csak a 11-es, 12-es és 13-as kanyarokban esett az eső, a többi rész száraz volt. Semmi más nem számított volna, így lehetett kockáztatni. Ugyanakkor amúgy sem voltunk elég gyorsak.”

A kaotikus verseny után Verstappen azonban értékelte, hogy a második helyen végzett, és csak egyszer zárkózott fel ma:

„Keményen kell vezetni, és emellett ki kell kerülni a bajt. Könnyen lehet hibázni, de itt másodiknak lenni igen jó.”

https://motorsportol.hu/f1/2025/03/14/a-mclarent-hirtelen-nagyon-erdekli-verstappen-szerzodese/