Verstappen reagált a pletykákra, mely szerint az  Aston Martinhoz tart

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 12. 18.
Max Verstappen, Fernando Alonso, aston martin
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen kijelentette, hogy nem gondolkodott azon, hogy a 2026-os Forma-1-es szezonra az Aston Martinhoz igazoljon.

Alig több mint egy év múlva új technikai szabályzás lép életbe, az aerodinamikai és az erőforrás-szabályok jelentős változásokon mennek át. Az Aston Martin versenyautóját nagyban befolyásolja majd Adrian Newey, aki március 1-jétől a csapat technikai részlegét vezeti. Newey építette Verstappen összes eddigi bajnoki győztes autóját a Red Bullnál, ami arra enged következtetni, hogy a holland követheti a neves autótervezőt a silverstone-i bázisú istállóhoz. A holland a Viaplay-nek, amikor a lehetőségről kérdezték, ennyit mondott:

„Nem, erről nem egyeztettem még egyáltalán, egyszerűen nincs ebben semmi. Jelenleg egyáltalán nem is gondolkodtam el ezen.”

A Honda az Aston Martin számára szállít majd motorokat, Verstappen köztudottan nagy tisztelettel viseltetik a japán márka iránt. Verstappen azonban már korábban felvázolta, hogy nem igazán vágyik arra, hogy még hosszú évekig az F1-ben folytassa. A 27 éves pilóta ezt megismételte, és kijelentette, hogy vannak más projektek, amelyeket szeretne felfedezni, mielőtt szögre akasztja a sisakját:

„2026-ban természetesen új szabályok jönnek. De jelenleg nem nagyon foglalkoztat ez még, hogy őszinte legyek. Továbbra is nagyon fiatal vagyok, így a jövőben is sok minden történhet még. Számomra ez sem csak a Forma-1-ről szól. Utána is sok mindent szeretnék még csinálni. Ezen is gondolkodom már, hogy kik a megfelelő partnerek ehhez? Ezek olyan dolgok, amiken jár az agyam, de nem is feltétlenül most kell döntenem erről.”