Verstappen szerint a fél mezőnynek illegális az autója

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 22.
Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen a McLaren kettős kizárására Las Vegasban „korai karácsonyi ajándékként” tekintett.

A holland pilóta szerint gyakran vannak olyan autók, amelyek nem felelnek meg a szabályoknak, de meg is ússzák, árulta el a Viaplaynek:

„Természetesen mindannyian megpróbáljuk eltalálni a határt – mindannyian ezt tesszük. Csapatként néha éppen a határ felett vagy alatt vagyunk. Olykor pedig megússzuk – nem mindig ellenőriznek.”

A négyszeres világbajnok szerint a gyengébb alakulatokat általában ritkábban ellenőrzik, mint a legjobb autókat:

„Szerintem, ha minden futamon ellenőriznék, akkor a fele biztosan nem felelne meg.” – tette hozzá nevetve a rajtrács hátsó részén álló istállókról.

Hangsúlyozta, hogy az FIA nem képes minden versenyhétvége után ellenőrizni az összes csapat mindkét autóját:

„Nem megy, ahhoz rengeteg emberre lenne szükség, és az egyszerűen képtelenség.”

A Las Vegas-i Nagydíj után, amelyet Verstappen nyert, további bónuszt kapott. Lando Norrist és Oscar Piastrit, tehát mindkét riválisát a bajnoki címért folyó küzdelemben, kizárták. A két McLaren padlólemeze annyira elkopott a verseny alatt, hogy az autókat illegálisnak nyilvánították. Verstappen a repülőgépen értesült róla, hogy riválisait kizárták, és csak nevetett:

„Ez egy korai karácsonyi ajándék volt nekem, és legalább egy kicsit izgalmasabbá tette a versenyt. Különben nem beszéltek volna arról, hogy Abu Dhabi mennyire szoros. A Forma-1 számára szerintem pozitív volt, nekem szintén.”

A Red Bull pilóta hangsúlyozta, hogy a kizárás után sem kapatta el magát a bajnoki cím esélyeivel. Tudatában volt annak, hogy még sok teendője van, ha világbajnok akar lenni.