Verstappen szerint helyes, hogy a Red Bullnak kevesebb szélcsatornás fejlesztési ideje van

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 10. 27.
Max Verstappen
Fotó: Jared C. Tilton/Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen szerint „helyes”, hogy a Red Bullnak kevesebb szélcsatornás tesztidő jut a riválisokhoz képest. A Forma-1 szabályzata szerint ugyanis a konstruktőri bajnokságban előkelőbb helyen végző csapatoknak kevesebb fejlesztési idő jut a következő szezonban.

A Red Bull tavaly bajnok lett, ahogy az idei szezonban is.

A szélcsatornára szánt keretüket idén ennél is tovább csökkentették, miután kiderült, hogy többet költöttek 2021-es szezonban, mint a meghatározott költségvetési plafon.

Legutóbb az Egyesült Államok Nagydíján a Red Bull Max Verstappen által ismét nyert, ám a Mercedes és a McLaren már nyomás alatt tudta tartani őket. Ehhez fejlesztlsekre volt szükség a rivális csapatok részéről.

„Jelen pillanatban felzárkóznak, és érdekes lesz látni, hogy jövőre az első versenyen ki hol áll majd” – idézi Verstappent a RacingNews365.com.

„A szabályok szerint ha te vagy az élen álló csapat, kevesebb szélcsatornaidőd van. Őszintén szólva, szerintem hogy ez így van, ez így helyes, ez így van rendjén.”

„Ez jót tesz a sportnak. Az idő majd megmondja, mennyire leszünk versenyképesek jövőre.”

„A jó dolog az, hogy a szabályok nem igazán változnak. Szóval bármit is csinálsz most, még mindig tanulsz.”

„Szerintem amúgy is sokat tanul az ember a jövő évre. Szóval nem úgy van, hogy teljesen az idei évre koncentrálsz, aztán hirtelen újra kell építened a jövő évre.”

Verstappen dicsérte a Mercedes ideológiáját is, miszerint inkább igyekeznek megérteni jelenlegi autójukat, mintsem egyszerűen csak erőforrásokat dobáljanak a jövő évi konstrukcióba.

„Teljesen helyes, amit a Mercedes is tesz, hogy megpróbálnak többet megérteni az autójukról” – mondta.

„De ugyanakkor mi a jövő évre dolgozunk.”

„Mi is próbáljuk folyamatosan javítani a csomagunkat, amivel jelenleg rendelkezünk.”