Verstappen várja, hogy újra legyen egy Räikkönen az F1-ben

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 07. 23.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Bryn Lennon/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Forma-1 egyik veterán újságírója, a finn Heikki Kulta már csak néhány versenyhelyszínre látogat el személyesen. Például a Magyar Nagydíjra.

A barátságos, méltán elismert újságíró éveken át csalt mosolyt mindenki arcára az F1-es sajtótájékoztatókon azzal, hogy mikor szót kért, kérdése rendszerint a finn versenyzőkhöz szólt. Persze ez talán nem meglepő.

A szombati top 3-as sajtótájékoztatón azonban nem volt jelen finn versenyző, tekintve hogy idén Valtteri Bottas az egyetlen finn a mezőnyben, ő pedig nem olyan csapat autójában ül, amely top 3-as eredményre alkalmas lenne. A legnépszerűbb finn versenyző, Kimi Räikkönen 2,5 éve visszavonult.

Kulta mégis megoldotta, hogy honfitársainak imponáló kérdést tegyen fel – ezúttal Max Verstappennek.

„Egész Finnországnak hiányzott Kimi az elmúlt három szezonban. És amikor elkezdtél dobogós helyezéseket szerezni, Kimi elég gyakran volt a fő versenytársad volt. Hiányzik neked is valamennyire?” – hangzott a kérdés.

„Nos, szerintem sokkal fontosabb, hogy neki hiányzik-e. De nem hiszem, hogy hiányzik neki [az F1], szóval kit érdekel, nem igaz?” – felelt a háromszoros világbajnok.

„Én kedvelem Kimit. Remek fickó, de örülök neki most is, hogy a fiával van elfoglalva, aki gokartozik, tudod, próbál… felnevelni egy új Räikkönent, ez nagyszerű” – tette hozzá Verstappen.

„Úgy értem, ő már végigcsinálta a karrierjét a Forma-1-ben. Most itt az ideje a fiatalabbiknak, ideje, hogy a családjával is időt töltsön. És igen, hogy több időt töltsön a gokartpályán. Szóval szerintem ő jól van. Nem kell aggódnunk miatta.”