Verstappent védelmébe vette a F1-es szabályok iránti folyamatos kritika után kollégája a Formula E-ből

Sebastien Buemi Max Verstappen védelmére kelt, miután az utóbbi továbbra is bírálta a Forma-1 új hajtásegység-szabályozását, és közölte, hogy „nem tud nem egyetérteni vele”.
Buemi, aki a Formula E-ben és a WEC-ben betöltött szerepei mellett a Red Bull szimulátoros pilótájaként is dolgozik, több mint két évtizede a csapattal van, miután eredetileg junior pilótaként csatlakozott hozzájuk. A svájci tavaly részt vett a Red Bull RB22 fejlesztésében, amely az első autója volt, mióta az alakulat saját hajtásegységgel állt elő. Az energiaitalosok vegyesen kezdték a szezont: a melbourne-i pozitív eredményt sokkoló teljesítmény követte Sanghajban. Mindkét futamon műszaki problémák sújtották Verstappent. A szezonnyitón hátsó tengelyprobléma miatt balesetet szenvedett, míg a kínai futamon az ERS hűtőfolyadék-meghibásodása kényszerítette a feladásra.
Verstappen nem örül a királykategória új szabályainak, és többször is bírálta azokat, korábban „versenyellenesnek” és „szteroidokkal felturbózott Formula E-nek” nevezte őket. Tekintettel a négyszeres világbajnok sikereire, Buemi hangsúlyozza, hogy Verstappen véleménye döntő fontosságú a sport számára. Arra a kérdésre, hogy egyetért-e Verstappen kritikájával, Buemi a RacingNews365-nek adott exkluzív interjújában így felelt:
„Szerintem elég eredményt ért el ahhoz, hogy véleményt nyilváníthasson, és az rendkívül fontos. A szabályok miatt most ez a helyzet, és mi csak megpróbálunk a lehető legjobban segíteni ezen, és elérni, hogy remek autója legyen. De végső soron nem tudok nem egyetérteni vele. Egyetértek azzal, amit állít. Régóta vagyok a Formula E része, és vannak dolgok, amelyek tényleg hasonlóak, olyanok, amelyek véleményem szerint jobbak, és olyanok, amelyek talán kicsit rosszabbak. Azonban végső soron, ahogy ő is mondta, a legjobb tudása szerint fogja vezetni az autót – legyen az elektromos vagy autó. Az ember a maximumot adja, ennyi a történet.”









