Vettel nyitva hagyta az ajtót az F1 előtt

Börcsök Réka2025. 08. 12.
Sebastian Vettel, ROC 2025
Fotó: Race of Champions

Sebastian Vettel ugyan már több mint két éve nem versenyez a Forma-1-ben, de még egyáltalán nem zárta be a kaput a sportág előtt.

A két év Aston Martinnál eltöltött szezon után úgy érezte, ideje abbahagyni a pilótaságot: „A versenyzői karrierem lezárult” – mondta. Ugyanakkor azt is bevallotta, hogy más szerepben szívesen visszatérne. „De az, hogy máshol vállaljak szerepet a sportban, azt mindenképpen el tudom képzelni.”

Bár a Red Bullnál zajló átalakulások kapcsán gyakran emlegetik a nevét. A tanácsadó Helmut Marko nemrég egyértelművé tette, hogy a csapatnál betöltött pozíciója nem könnyen átadható 2026 végéig szerződéssel bír.

Vettel a sportban nem szakadtak meg, és bár most inkább a családjára koncentrál, nem zárja ki, hogy a jövőben még feltűnik valahol. „Ki tudja, mit hoz a jövő.” – mondta.

Emellett időről időre felmerülnek pletykák az FIA elnöki tisztségével kapcsolatban is. A német pilóta azonban óvatosan áll az ilyen lehetőségekhez. „Nem lenne profi dolog most azt mondani, hogy igen, el tudom képzelni magam ezen pozícióban.” – mondta egy korábbi nyilatkozatában.

A visszavonulás után az élet más örömeivel tölti az idejét: családja, mezőgazdasági tanulmányai, környezetvédelmi projektjei mellett még egy német SailGP csapatban is tulajdonos. És bár nevetve mondja, hogy „A gyerekek szuper szórakozás, és a traktort is vezetni kell,” azért titkon mindenki érzi, hogy a versenypálya még mindig ott van a szívében. „De ki tudja, mit tartogat a jövő”mondja egy mosollyal.