Vettel végre nyilatkozott a visszatérésével kapcsolatban

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 09. 15.
Sebastian Vettel, Yuki Tsunoda, Ralf Schumacher, David Coulthard
Fotó: Sebastian Marko/Red Bull Content Pool

Sebastian Vettel elhessegette azokat az értesüléseket, amelyek szerint megpróbálhat visszatérni a Forma-1-es rajtrácsra.

A négyszeres világbajnok tavaly év végén akasztotta szögre a bukósisakját, de a Red Bullnál dolgozó Dr. Helmut Marko a héten így nyilatkozott a 36 éves versenyzőről:

„Nem vagyok biztos benne, hogy pontosan tudja, mit akar. Nem hiszem azonban, hogy a versenyzéses fejezet teljesen lezárult volna számára.”

Vettel ezután elismerte, hogy még mindig kapcsolatban áll azzal a csapattal, amelynél hihetetlen sikereit érte el az F1-ben – a hírek szerint a jövő hétvégi suzukai Japán Nagydíjon is a helyszínen lesz. Azt mondta azonban, hogy egy meg nem nevezett projekt miatt – szinte biztosan a környezetvédelmi fronton -, nem pedig a Forma-1-es csapatokkal folytatott tárgyalások miatt egy esetleges visszatérés okán. Vettel a közelgő japán útjáról ennyit árult el:

„Jelenleg nem tudok mit bejelenteni, de én így is nagyon izgatott vagyok. Nagyon boldog vagyok, hogy újra Japánba látogathatok.”

Arra a kérdésre, hogy gondolt-e már arra, hogy visszatérjen a mezőnybe, elnevette magát:

„Minden nap van időm gondolkodni. Senki sem tudja biztosan, de azt már most kijelenthetem – nem lesz visszatérés az F1-be.”

Vettel nyomatékosította, hogy nem „irigy” Max Verstappen dominanciájára, amit jelenleg a Red Bullnál élvez:

„Igen keményen dolgozik, és szerintem még többet fog nyerni. Ugyanakkor nem vagyok féltékeny, örülök a sikereinek. Az én Forma-1-es karrieremnek vége. Ez azt jelenti, hogy most már élvezhetem, ahogy a távolból nézhetem a korábbi ellenfeleim teljesítményét.”

Vettel mosolyogva tisztázta annak a valószínűségét is, hogy nem versenyzői szerepkörben térne vissza a királykategóriába:

„Ha Zandvoortba mennék,  inkább a tengerparton pihennék.”