Vettelt gyakorlatilag letiltották a versenyzésről, és ez csodálatos

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 04. 30.
Sebastian Vettel, ROC 2025
Fotó: Race of Champions

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel a 2022-es szezon végeztével vonult vissza az F1-től. Bár újra és újra felmerül a pletyka egy potenciális visszatérésről, ennek mára már gyakorlatilag nulla az esélye.

Még ha a 37 éves német versenyzőnek meg is fordulna ez a fejében, van egy olyan ellenérve, ami bizonyára minden alkalommal határozottan segít számára abban, hogy elhessegesse ezeket a gondolatokat.

Visszavonulása óta Vettel ritkán jelenik meg a nyilvánosság előtt. Amikor azonban így tesz, az általábana valami jó célt szolgál – leginkább környezetvédelmit. Sokkal több időt tölt a családjával és gazdálkodni kezdett.

„Szerintem ez jól működik [hogy más ritmusban él már]” – idézi Vettelt a GPBlog a Sky Sports Germany Boxengasse podcastja nyomán.

„A családi béke még mindig megvan!” – mondta nevetve. Már hozzászoktam.”

Ami pedig talán a legfontosabb, hogy Vettel gyerekei is örülnek annak, hogy apjuk nem a világot járja szinte egész évben, hanem otthon van velük.

„A gyerekeim azt mondták, hogy már nem versenyezhetek, mert annyira szeretik, hogy ott vagyok (velük). Természetesen csodálatos dolog ilyesmit hallani.”