Villeneuve arra figyelmezteti Antonellit, hogy ne üljön fel a saját hype-vonatára a bajnoki harcban

Kimi Antonellit arra figyelmeztette az 1997-es F1-es világbajnok Jacques Villeneuve, hogy ne „higgye el a saját hírnevét”, miután az utóbbi négy nagydíjat egymás után megnyerte.
Antonelli 43 ponttal vezeti a pilóták-bajnokságát Mercedes-csapattársa, George Russell előtt, és Kanadában jelentősen növelte előnyét, miután a brit a verseny közepén kiesett. De míg Antonelli joggal kapott dicséretet sikersorozatáért, addig Villeneuve – aki a 19 éves versenyző reményeihez hasonlóan a második szezonjában nyerte meg a bajnoki címét – a verseny utáni összefoglalóban gyorsan tanácsot adott az olasznak, hogyan kezelje a nyomást:
„Meg kell őriznie a hidegvérét, és nem szabad túlságosan elhinnie a saját magáról szóló felhajtást. Ez nagyon veszélyes. Amikor azt hiszed, hogy érinthetetlen vagy, akkor történnek a hibák, és kiesel, mint ma tette azt Russell. Ha balesetet szenvedsz, elveszítesz 25 pontot, a különbség jelentősen megváltozik, és hirtelen kételkedsz magadban. Ez tehát egy nagy kockázat. Jelenleg minden körben a határon vezet, mindezt olyan szinteb, hogy az ember azt gondolja: „Hű, mégis a pályán marad?”, a dolgok jól mennek, minden rendben van. De nem lesz ez mindig így. Szóval, hogyan fog reagálni, ha valami balul sül el? Ez lesz számára a kulcsfontosságú kérdés. Ugyanakkor jelenleg gyorsabb, mint George. Felvette vele a lépést. A csapatnak az a fontos, hogy George egy kicsit felébredjen, és újra higgyen magában.”
A szezon még csak ötödik hétvégéjén van túl, de a tabella élén lévő pontkülönbség máris nagyobb, mint tavaly bármikor volt a két éllovas között. Russell azonban vigasztalhatja magát azzal, hogy bár az első két helyezett közötti különbség tavaly nem érte el ezt a szintet, a második helyen végző Max Verstappenhez viszonyított különbség a szezon felénél még jelentős volt, a különbség csúcspontján 104 pont volt. Arra a kérdésre, hogy Antonelli máris a bajnoki címre gondolhat-e, Villeneuve így felelt:
„Persze! Egy idény olyan, mint a hullámvasút. Van egy időszak, amikor minden jól megy, majd hirtelen valami rosszul sül el. Egy-két versenyen nem sikerül a legjobb eredményt hozni. Ez a veszélyes. Az emberek pedig úgy gondolják: „Ó, már nem fogsz nyerni.” Aztán a másik pilóta is elkezdi ezt hinni, és így megy ez a hullámvasút. Szóval, meglátjuk, miképp alakul.”









