Wolff eladna a Mercedes F1-ben lévő részesedéséből!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 12.
Toto Wolff, Mercedes
Fotó: Sebastian Kawka/Mercedes-Benz AG

Toto Wolff előrehaladott tárgyalásokat folytat a Mercedes Formula 1 csapatban lévő részesedésének egy részének az eladásáról.

Az üzlet értéke 4,6 milliárd fontra becsülhető, ami rekordot jelent a királykategória csapatai között, miután a McLaren tulajdonosi szerkezetének szeptemberi változása során 3,5 milliárd fontra becsülték az értékét. Wolff, aki a Mercedes F1 egyharmadának tulajdonosa, körülbelül 5%-nyi részesedését adná el. Az 53 éves osztrák, csapatfőnök és vezérigazgató pozíciójában maradna, amennyiben az eladás megvalósul. Az üzletről először a Sportico számolt be, és a BBC Sport függetlenül is ellenőrizte az információ hitelességét. A csapat többi részvényese a Mercedes és a vegyipari óriás Ineos, amelyek szintén egyenként a vállalat egy-egy harmadát birtokolják. A Mercedes szóvivője ennyit közölt:

„Nem fogjuk véleményezni ezt a kérdést. Az istálló irányítása változatlan marad, és mindhárom partner teljes mértékben elkötelezett a Mercedes-Benz Formula-1-ben elért folyamatos sikerei mellett.”

Az üzlet jelentős értéknövekedést jelentene a Mercedes F1-nek, mivel az Ineos 2022-ben 208 millió fontért vásárolta meg részesedését. Az emelkedés tükrözi a száguldó cirkusz csapatai értékelésének növekedését az elmúlt néhány évben, ami a sport világszerte növekvő népszerűségének következménye.

Ez látható volt a Brad Pitt főszereplésével készült F1-film sikereinél is, amely tavaly nyáron került a mozikba, és több mint 630 millió dollár bevételt hozott. Ez Pitt legnépszerűbb filmje és a legsikeresebb sportfilm.

A Mercedes a konstruktőrök bajnokságában a második helyen áll a McLaren mögött, három futammal az idény vége előtt. A csapat vezető pilótája, George Russell az idei 21 nagydíjból kettőt nyert meg, és a pilóták bajnokságában a negyedik helyen áll a McLaren pilótái, Lando Norris és Oscar Piastri, valamint a Red Bull pilótája, Max Verstappen mögött.

A csapat 2014 és 2021 között rekordot jelentő nyolc egymást követő konstruktőri bajnokságot és hét pilóták bajnokságát nyert, hatot Lewis Hamilton és egyet Nico Rosberg.