Wolff elmondta, miért más ma a McLaren belső küzdelme, mint a Mercedesé volt

Börcsök Réka2025. 09. 14.
Oscar Piastri, Lando Norris
Fotó: Joe Portlock/Getty Images/McLaren

Hosszú évek óta először fordul elő a Forma-1-ben, hogy két csapattárs küzd a világbajnoki címért. Toto Wolff emlékezett vissza azokra az időkre.

Toto Wolff szerint ég és föld a különbség a mostani McLaren-háziverseny és a Mercedes korábbi, Hamilton–Rosberg-féle belháború között. Nyolc futammal a vége előtt Oscar Piastri 31 pontos előnnyel vezeti a bajnokságot Lando Norris előtt, így 2016 óta először fordul elő, hogy két csapattárs harcol az F1-es világbajnoki címért.

A McLaren-pilóták küzdelme eddig viszonylag tiszta volt, egyetlen komolyabb incidenssel. Akkor Norris Kanadában saját magát ütötte ki, miután összeakadt Piastrival.

Wolff azonban emlékeztetett: „Nálunk két teljesen más karakter ült az autóban, Lewis és Nico. Két gyilkos voltak – talán a gyilkos nem a legjobb szó –, de két könyörtelen harcos, akik soha nem kímélték egymást. Időnként senkit sem hagytak állva a pályán. Nagyon nehéz volt menedzselni.”

A Mercedes-főnök szerint ez egészen más szituáció volt, mint ami ma McLarennél zajlik: „2016-ban az volt a nehézség, hogy már régóta ott voltak, Lewis világbajnokként, és két oroszlán feszült egymásnak ugyanabban az autóban. Ez ma teljesen más.”