Wolff rafinált taktikával tartja távol mérnökeit a Ferraritól

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 09. 19.
Toto Wolff
Fotó: Mercedes-Benz AG

A paddockból származó hírek szerint Toto Wolff ügyes pszichológiai játszmával próbálja megakadályozni, hogy a Mercedes kulcsemberei a Ferrarihoz csábuljanak.

A csapatfőnök állítólag szándékosan olyan pletykákat terjesztett, miszerint a maranellóiak komoly lemaradásban vannak a 2026-os motorfejlesztés terén.

Az elmúlt hónapokban több forrás is arról számolt be, hogy a Ferrari technikai fronton hátrányba került riválisaival szemben, különösen a Mercedes és a Honda mögött. Most azonban felmerült: mindez talán Wolff tudatos stratégiájának része volt, hogy mérnökeit elbizonytalanítsa, és kevésbé vonzó célponttá tegye a Scuderiát.

A szakemberek vándorlása persze nem új jelenség a Forma–1-ben: a Ferrari két neves mérnökét is elveszítette a közelmúltban, Wolf Zimmermann és Lars Schmidt ugyanis az Audihoz igazolnak. Ez pedig érzékeny veszteség a 2026-os új motoréra küszöbén, amikor minden csapatnak vadonatúj erőforrást kell építenie.

Hamilton ügye is előkerült

Wolff arról is beszélt, hogyan élte meg Lewis Hamilton távozását. A brit pilóta 12 év után hagyta el a Mercedest, ahol hat világbajnoki címet és 84 futamgyőzelmet szerzett. Wolff elmondta: megérti, miért választotta a Ferrarit, hiszen „minden versenyző vágyik arra, hogy egyszer a vörös autóban üljön”.

Hamilton ugyanakkor eddig nehézségekkel küzd Maranellóban: a 2025-ös szezonban mindössze a kínai sprinten tudott kiemelkedőt nyújtani, jelenleg pedig csak a hetedik helyen áll a bajnoki tabellán.