Wolff végre kimondta, mennyire is álltak közel Verstappen leigazolásához

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 01. 27.
Bernie Ecclestone, Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Toto Wolff
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elárulta, hogy „soha” nem volt konkrét tervük Max Verstappen szerződtetésére a Red Bulltól Lewis Hamilton helyére.

Bár terv ugyan nem volt, Wolff szerint folyamatos kommunikáció zajlott Verstappen és az Ezüstnyilak között. A 2024-es év jó részében a négyszeres világbajnokot összefüggésbe hozták a Red Bulltól való távozással, miután a Milton Keynes-i székhelyű csapatnál több probléma is felmerült. A kezdeti gond, amely elindította a Verstappen távozásáról szóló pletykákat, a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner elleni vizsgálat volt, akit később tisztáztak minden vétség alól. Nem sokkal később Horner és a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko közötti hatalmi harcról szóltak a hírek, mielőtt Horner és Verstappen édesapja, Jos is nyilvánosan összevesztek volna. Mindezek a problémák a pályán kívül és a Red Bull táborán belül jelentkeztek, azonban a pályán is számos kellemetlen helyzettel szembesült az osztrák alakulat az RB20-assal.

Verstappen végül így is megszerezte a versenyzői címet, bár a konstruktőri koronát nem sikerült megvédeni. Wolff a Red Bull zűrzavarai alatt végig elismerően beszélt Verstappenről, és utalt rá, hogy szeretné leszerződtetni a 27 éves pilótát. Végül Verstappen közölte a Mercedesszel, hogy a Red Bullnál szeretne maradni, aminek következtében a brackley-i székhelyű csapat a saját juniorjukhoz, Kimi Antonellijéhez fordult. Wolff az Auto Motor und Sportnak erősködött ezúttal:

„Soha nem volt tervünk vele, de mindig egyeztettünk és nyitva tartottuk a kommunikációs csatornát. Egy bizonyos ponton azt mondta, hogy egyelőre ott akar maradni, ahol van, mert úgy érzi, hogy ez a megfelelő neki. Én pedig azt mondtam, hogy Kimi Antonellivel megyünk tovább, mert nekünk ez a helyes. Most majd meglátjuk, hogy hova visz ez minket.”