Zak Brown megadta a kegyelemdöfést: Végre nem lesz, aki manipulál

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 08. 04.
Zak Brown
Fotó: Michael Potts/LAT Images/McLaren

Az elmúlt években (is) láthattuk, hogy a Forma-ben nem csak a versenypályán tud feszült lenni a helyzet, és nem csak a versenyzők között. A csapatvezetők közt is gazdagon ment az adok-kapok.

A feszültségek középpontjában gyakran Christian Horner, a Red Bull korábbi csapatfőnöke találta magát, de ez nem oly meglepő, ha az ember az épp domináns csapatot irányítja, ami a közelmúltig igaz volt esetében. Gyakran összekülönbözött Toto Wolffal, a Mercedes csapatfőnökével, noha ennek ellenére megmaradt a kölcsönös tisztelet, és még poénkodni is tudtak egymással.

Zak Brown, a McLaren vezérigazgatója azonban ennél elutasítóbb, az immáron excsapatfőnökkel, Hornerrel kapcsolatban. Brown a De Telegraafnak adott interjújában elárulta, hogy nemrég találkozott Horner utódjával, Laurent Mekies-szel, akit kedvel a Red Bull Racing új vezetőjeként.

„Kedvelem őt, és rajongója vagyok” – fogalmazott a McLaren embere.

„Természetesen ebben a sportban mindig vannak politikai vonatkozások, de szerintem ez néha túl messzire ment.”

„Bizonyos vádakkal a mi autónkkal kapcsolatban, átléptek egy határt” – tette hozzá az amerikai.

Brown azonban Horner távozása után előre tekint, és várja az új, nyugodtabb kollegiális viszonyt a Red Bullal. Mekies-szel úgy véli, hogy az egész F1-ben nyugodtabb lesz a légkör és így már nem áll fenn a veszélye annak, hogy valaki politikailag manipuláljon.

„Úgy gondolom, mindannyian jobb helyzetben vagyunk, ha egy kicsit egységesebbek vagyunk, és nyíltan beszélhetünk arról, mi jó a sportnak” – zárta Brown.