Marta García az F1 Academy első bajnoka, George Russell adta át a díjat a dobogósoknak

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 10. 21.
Marta García
Fotó: F1 Academy

Marta García nyerte az F1 Academy első szezonjának bajnoki címét, miután győzelmet aratott szezonzáró hétvége első futamán, a Circuit of The Americas versenypályán.

García remekül rajtolt a pole pozícióból, de a spanyol azonnal nyomás alá került. A nála gyorsabbnak mutatkozó Abbi Pulling is jól rajtolt és meg akarta kaparintani az első helyet. Garcíának azonban sikerült megtartania pozícióját, és az első kör előrehaladtával némi előnyt kiautóznia.

A mezőny hátsó részében csata bontakozott ki Emely De Heus, Chloe Grant és Maite Caceres között, akik mindannyian elsőként akartak elfordulni az 1-es kanyarbn, de a trió összeütközött, aminek következtében mindhárman kiestek a versenyből. Ez a Safety Car fázist eredményezett.

Miután a Safety Car a 6. kör végén távozott a pályáról, Garcíának azzal a kihívással kellett szembenéznie, hogy jó tempót diktáljon és feltartóztassa Pullingot és Nerea Martít.

García és Pulling  később kissé elszakadtak az élen a többiektől, miközben Pulling továbbra is nyomást gyakorolt a bajnokság vezetőjére. Eközben Bianca Bustamante megelőzte Edgart az 5. helyen, miután utóbbi hibázott a 12-es kanyarban.

Pulling végül nem tudott fogást találni Garcíán, így a spanyol nyerte a versenyt, ezzel pedig megszerezte az F1 Academy első bajnoki címét. Mindeközben még két verseny van hátra a szezonból, ezen a hétvégén.

A 15-ös rajtszámú versenyzőnek Lewis Hamilton is gratulált a parc fermében. García, Pulling és Bühler Hamilton mercedeses csapattársától, George Russelltől vehetták át a trófeákat.