Apja korábbi világbajnok F1-es ellenfele menedzseli tovább Sebastian Montoya-t

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 05. 30.
Sebastian Montoya
Fotó: Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool

Fernando Alonso a Forma-1-ben Juan Pablo Montoya ellen versenyzett, most pedig a fia, Sebastián Montoya képviselője lett, aki jelenleg a Formula 2-ben versenyez.

A kolumbiai pilóta csatlakozott az A14 Managementhez, a kétszeres spanyol világbajnok által alapított ügynökséghez. A menedzseriroda hivatalos közösségi oldalain, mellékelve egy fotót a pillanatról, amelyen a világ autóversenyzésének sztárjai is láthatók, ennyit közölt:

„Az A14 Management örömmel jelenti be, hogy Sebas Montoya csatlakozott a cégünkhöz.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

A14 Management (@a14management_) által megosztott bejegyzés

Sebastián Montoya most már Gabriel Bortoleto, Chloe Chambers, Nikola Tsolov, Josep María „Pepe” Marti, Maximilian Günther, Daniel Juncadella, Matisse Lismot, Carl Bennett, Niels Koolen, Brad Majman, Alexander Jacoby és Diego Ruiloba mellé érkezett az A14 Management által képviselt versenyzők sorába.

A Prema Racingnél az első dobogós helyezését érte el nemrég a Formula 2-ben, miután harmadik lett a legendás Monacói Nagydíjon. Az összetettben a kolumbiai pilóta 18 ponttal a tizenegyedik helyen áll, 52 ponttal lemaradva a vezető Browningtól.

Sebastián Montoya következő versenyhétvégéje május 31-én, szombaton és június 1-jén, vasárnap lesz, amikor a FIA Formula 2 bajnokság 2025-ös szezonjának hatodik állomásaként a Spanyol Nagydíjat rendezik.