Közel-keleti pisztáciás nasi a hétvégi F1-es versenyre, jöhet?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 03. 06.
F1, Szaúd-Arábia, recept

Szaúd-Arábiába érkezik a Forma-1-es mezőny, ehhez pedig egy nagyon egyszerű Közel-keleti nassolni valót ajánlunk a szombat esti futamnézéshez. Ez a Ghraybeh nevű vajas keksz.

Hozzávalók:

  • 250 gramm liszt
  • 125 gramm porcukor
  • 113 gramm puha vaj
  • pisztácia

És ennyi! Semmi egyéb. Amilyen egyszerűek az összetevők, annyira egyszerű elkészíteni is.

A kimért összetevőket gyúrd össze egynemű tésztává. Kissé porhanyós, de összeálló tésztát fogsz kapni. Ezt tedd be a hűtőbe egy órára.

Utána a tésztából gyúrj sok kis gombócot, sorakoztasd őket sütőpapírral bélelt tepsire, kézzel, vagy egy kanállal lapítsd ki őket és nyomj a közepükre 1-1 szem pisztáciát.

Előmelegített sütőben 180°C-on kb 18 percig süsd (a miénk egy picit túlsült… XD)

További „F1-es” recepteket ide kattintva találsz.