Amerikától a táncparkettig: Mi lett a W Series-es csajokkal?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 10. 18.
Marta Garcia, Max Verstappen
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A W Series volt az első, kimondottan nők számára életre hívott formaautós versenysorozat. Három szezont élt meg, ám a harmadik, 2022-es szezont már idő előtt be kellett fejezniük a széria anyagi nehézségei miatt.

Nem sokkal később a bajnokság hivatalosan is becsődölt, jelenleg a felszerelésekre és minden megmaradt dologra vevőt keresnek a csődbiztosok.

„Helyette” a Forma-1 létrehozta saját női bajnokságát, az F1 Academy-t, melybe többen is átvándoroltak az egykori W Seriesből. De mi lett a többiekkel?

Vegyük sorra, hogy milyen irányt vett a karrierje azoknak a lányoknak, akik korábban a W Seriesben látták a kiugrási lehetőséget.

Kezdjük mindjárt Jamie Chadwickkel, aki a W Series mindhárom szezonját megnyerte. Ő áll a legjobban karrier tekintetében, hiszen idén is versenyzett. Amerikába szerződött az Indy NXT bajnokságba, ahol a 12. helyen végzett.

Az utolsó W Series szezon 19 versenyzője közül öten surrantak át az F1 Academy mezőnyébe. Marta García egy versenyhétvégével a szezon vége előtt vezeti a bajnokságot, míg Nerea Martí a 4., Abbi Pulling az 5., Bianca Bustamante a 7, Emely de Heus pedig a 8. helyen áll.

Többen német GT és prototípusbajnokságokban indultak idén. Beitske Wisser és Fabienne Wohlwend a Nürburgringi 24 órás versenyen is indultak.

Alaposan sűrűre vette a szezont a 17 éves japán, Juju Noda. Három bajnokságban is versenyez idén: Drexler-Automotive Formula 3 Cup, F2000 Italian Formula Trophy és Euroformula Open Championship. Jelenleg a 3., 1., és 5. helyen áll. Az Euroformula okán idén a Hungaroringen is találkozhattatok vele.

Chloe Chambers egy győzelemmel a 9. helyen végzett a Formula Regional Oceania Championship szezonjában.

Balém García az Asian Le Mans Series és a Le Mans Cup LMP3-as kategóriájában próbált szerencsét pár verseny alkalmával, míg Bruna Tomaselli a Stockcart, Abbie Eaton pedig a Lamborgini Supertrofeót próbálta ki idén.

Jessica Hawkins a Britcar Prototype Cupban és  Zeo Prototype Cupban versenyez idén. Ezen kívül nemrégiben a Hungaroringen tesztelhetett F1-es autót az Aston Martin jóvoltából.

Ayla Ågrenről és Tereza Bábíčkováról nem igazán tudni semmit, és úgy tűnik Sarah Moore is csak a Racing Pride nagyköveti státuszát töltötte csak be idén.

Alice Powell mostanság leginkább kommentátori tevékenységet lát el a Sky Sportsnál és fiatal versenyzőket mentorál.

Aki pedig a legnagyobb váltást produkálta idén az a finn Emma Kimiläinen, aki jelenleg épp a Dancing with the stars finn verziójában szántja fel a táncparkettet.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Emma Kimiläinen (@emmakimilainen) által megosztott bejegyzés

Nem mindenkinek sikerült tehát versenyzői ülést találni 2023-ra. A legjobb úton jelenleg egyértelműen az F1 Academy-re váltott lányok vannak, valamint Jamie Chadwick. A többieknek vajon van még visszaút a motorsportos köztudatba, vagy a W Series megszűnésével a karrierjüknek is vége lett?