60 helyett 201: Elvették a versenyzői engedélyét, és nem állhat rajthoz Verstappen ellen

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 19.
53. ADAC RAVENOL 24h Nürburgring
Foto: Gruppe C Photography

A Nürburgring versenybírói szigorú intézkedésről hoztak döntést: elvették a Porschét vezető Oleksandr Kosohov versenyzői engedélyét, kizárták a versenyből, és súlyos büntetést szabtak ki a csapatára.

A Mühlner Motorsport versenyzőjének kvalifikációs hétvégéje hirtelen és drámaian ért véget a Nürburgringen, az első selejtező futamon elkövetett súlyos szabályszegése után.

Kosohov 201 km/órás sebességgel haladt egy dupla sárga zászlós szakaszon, ahol így a megengedett maximális sebesség mindössze 60 km/óra volt.

Ennek eredményeként a versenybírók azonnal visszavonták a versenyzői engedélyét, kizárva őt a hétvége hátralévő részéből, míg csapatára 95 másodperces büntetést szabtak ki.

„A 999-es számú autó 201 km/órás sebességgel haladva nem tartotta tiszteletben a dupla sárga zászló jelzését. A döntés értelmében a következő futamon az első kör után 95 másodperces stop-and-go büntetést kell letöltenie, a versenyzőt azonnal kizárják a versenyből, és általánosan visszavonják a DPN-licencét” – magyarázta a versenybíróság.

A DMSB Permit Nordschleife (DPN) egy kötelező engedély, amely a Nürburgring Nordschleife pályán való versenyzéshez szükséges, és amelynek célja a versenyzők biztonságának biztosítása képzés és tapasztalatszerzés révén.