A Hendrick Motorsports nem találta Phoenixben a tempót

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 03. 10.
Larson Phoenix Raceway
Fotó: Sean Gardner/Getty Images

Kyle Larson maga is meglepődött azon, hogy végül a harmadik helyen végzett a NASCAR Cup Series phoenixi futamán. A Hendrick Motorsports #5-ösének pilótája szerint a verseny során mutatott teljesítményük alapján egyáltalán nem számított top 3-as eredményre.

A 312 körös verseny alatt Larson és csapattársai is küzdöttek az autókkal. William Byron végül a hetedik helyen ért célba, Chase Elliott a 23. helyen zárt, míg az Alex Bowman helyére beugró Anthony Alfredo kiesett, és a 33. helyen jegyezték.

Larson a futam után elismerte, hogy vannak aggályai a csapat phoenixi teljesítményével kapcsolatban.

„Aggasztó, de Phoenixben mindig nagyon rosszak vagyunk. Legalábbis én biztosan. Williamnek volt már itt néhány erős futama. Szerintem mindannyian rosszabbul szoktunk itt menni. Most egyszerűen még rosszabbak voltunk.”

A címvédő bajnok szerint nehéz megmondani, hogy a nehéz hétvégéért a Phoenixre bevezetett nagyobb motorteljesítmény vagy az új Chevrolet-karosszéria volt-e a felelős.

Végül azonban arra jutott, hogy egyszerűen a pálya sajátosságai okozzák a problémáikat.

Larson szerint a csapat már hozzászokott a nehéz phoenixi hétvégékhez, és tudják, hogyan kell ilyen helyzetekből is a lehető legtöbbet kihozni.

„Mivel itt mindig ilyen gyengék vagyunk, szerintem tudjuk, hogyan kell küzdeni és végül megszerezni egy harmadik helyet, ahogy általában szokott történni. Teljesítmény szempontjából viszont nem itt kellene lennünk. Ettől függetlenül büszke vagyok a csapatra. Phoenixben sokkal, de sokkal jobbnak kell lennünk.”

Fotó: Sean Gardner/Getty Images

Érdekesség, hogy Larson ismét a harmadik helyen végzett Phoenixben – ugyanazon a pozíción, amely tavaly a bajnoki címet hozta számára a döntő futamon.

William Byron ugyan a hetedik helyen ért célba, de nem volt meg a tempója ahhoz, hogy a győzelemért harcoljon. Chase Elliott a mezőny közepén ragadt, és két balesetbe is belekeveredett, ami végül a 23. helyet jelentette számára.

Alex Bowman helyett Anthony Alfredo ugrott be a versenyre, miután Bowman szédülés miatt nem tudott rajthoz állni. Alfredo azonban Ross Chastain és Austin Cindric balesetébe keveredett, és a 33. helyen zárta a futamot.

Larson a hétvége során folyamatosan küzdött az autóval, ezért a dobogós eredmény még inkább meglepte.

„Jó munkát végzett a csapat. Az egész hétvégén küszködtünk az autóval, de jól sikerült az időmérő, aztán a versenyen próbáltunk túlélni és végül megszereztük a harmadik helyet. Nem számítottam erre azzal a tempóval, amink volt, de nagyon büszke vagyok a csapatra.”

Négy futam után Larson a pontverseny 10. helyén áll. Nincs ok az aggodalomra. A 6. éve tartozik a Hendrick Motorsports csapatához. Két bajnoki címe mellé belefért egyszer-kétszer, hogy a csapat nem tudja felvenni a fonalat. Szerencséjükre ez egy nagyon kirívó eset.

A következő helyszín a Las Vegas Motor Speedway lesz, ahol Kyle Larson háromszoros futamgyőztesnek mondhatja magát. A csapat mostani formája viszont nem tántorítja el attól, hogy jövőhéten négyszeres vegasi győztesként hivatkozzunk rá.