A Red Bull erősíti a kapcsolódást a NASCAR-ban

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 29.
Connor Zilisch, Shane van Gisbergen
Fotó: Garth Milan / Red Bull Content Pool

Jobban jelen lesz a Red Bull a NASCAR-ban.

A Red Bull NASCAR-beli történelme nem olyan nagy. Mikor beindult az energiaitalosok autóversenyzési részlege, akkor gondolták, hogy a Forma-1 mellett meghódítják Amerikát, és a NASCAR legmagasabb kategóriájában, a Cup Series-be is beszálltak.

A Team Red Bull azonban keveset bírt. A csapat 2006 és 2011 között versenyzett, mérsékelt sikerrel. 2006-ban még Dodge-dzsal, majd egészen a roló lehúzásáig Toyotával versenyeztek. Ez idő alatt jó pár versenyző megfordult a két autós csapatban, nem kisebb nevek, mint a korábbi NASCAR-győztes Bill Elliott, a Forma-1-ből hírhedt módon kicsapott Scott Speed, de még a többszörös DTM-bajnok Mattias Ekström is. A legtöbbet foglalkozatott versenyzőjük Brian Vickers és Kasey Kahne voltak, akik valamilyen sikerre is tudták terelni az autókat. Ők ketten egyszer-egyszer vitték a győztesek útjára a Red Bullt, így összesen két győzelmet szerzett a gárda öt év alatt.

Mostanáig a Red Bull csak úgy jelent meg a NASCAR-ban, ha valamelyik versenyzőt szponzorálta. A jövő évtől kezdve kiemelt szerephez jut majd az amcsi szériában. Az idei évben már a Trackhouse Racing autóin megjelent a feltűnő bikás logó, hiszen a csapat egyik versenyzője Shane Van Gisbergen, akit 2016 óta támogat a Red Bull. Jövőre fellép a királykategóriába Connor Zilisch, akit tavaly óta szponzorálnak, így a három versenyző közül ketten is a Red Bull tagjai. Ez pedig késztette a Red Bullt, hogy huszonöt versenyen szponzorálja SVG-t és Zilischet a 2026-os NASCAR Cup szezonban.


Ami a festést illeti, nagyon hasonlóak. Zilisch autója és tűzálló ruhája néhány kék elemmel fog különbözni Van Gisbergenétől, akinek pirosas lesz. Előbbi első versenye a Red Bull színeiben a szezonnyitó legendás Daytona 500-on lesz, amíg utóbbinak február 22-én Atlantában.

Ezzel a konkurens Monster Energy kap egy riválist, hiszen ők három autót látnak el, kettőt a 23XI Racingnél (Tyler Reddick, Riley Herbst), egyet a Joe Gibbs Racingnél (Ty Gibbs).

A NASCAR Cup Series következő szezonja már február elsején elkezdődik, akkor rendezik az idény előfutamát, a Clasht.