Ismét bajnok lett a versenyző, aki jobbnak tartja magát Verstappennél

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 03.
Kyle Larson
Fotó: Meg Oliphant/Getty Images/NASCAR

A versenyző, aki tavaly azzal került a címlapokra, hogy szerinte ő jobb versenyző, mint Max Verstappen, Kyle Larson, megszerezte pályafutása második NASCAR Cup Series-bajnoki címét.

Larson, a Hendrick Motorsports amerikai pilótája a Phoenix Raceway pályán rendezett szezonzárón a „Championship 4” döntő résztvevői közül elsőként ért célba, így ő lett a 2025-ös bajnok.

A futamot ugyan Ryan Blaney nyerte, de ő már nem volt versenyben a bajnoki címért, ezért a legjobban teljesítő döntős, Larson hódította el a trófeát.

A döntőbe négy versenyző jutott be: Kyle Larson, Denny Hamlin, Chase Briscoe és William Byron.

A NASCAR szabályai szerint a bajnokságot az nyeri, aki közülük a legelőbb ér célba – függetlenül a futamgyőzelemtől vagy az év során szerzett pontoktól.

A verseny során több drámai pillanat is történt: Larson és Briscoe is defektet kapott, és mindketten visszaestek a mezőnyben. Hamlin vezette a legtöbb kört, és a hajrában is esélyesnek tűnt, de néhány körrel a leintés előtt William Byron autóján is defekt történt, ami újraindítást eredményezett.

A végső sprintben Larson két friss gumival indult, míg Hamlin négyet választott, az utolsó körökben azonban Larson tudott előrébb keveredni.

A Hendrick Motorsports 5-ös számú Chevroletje végül harmadik helyen ért célba, míg Hamlin a hatodik lett.
Ez elég volt ahhoz, hogy Larson megszerezze második NASCAR Cup Series-bajnoki címét (az elsőt 2021-ben nyerte).

Külön érdekesség, hogy Larson lett az első versenyző, aki a jelenlegi „Championship 4” formátumban bajnoki címet nyert anélkül, hogy a döntő futamon akár egyetlen kört is vezetett volna.