BREAKING: A McLaren újabb jelentős motorsport sorozatba tér vissza!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 04. 10.
McLaren F1 GTR
Fotó: McLaren

A McLaren bejelentette, hogy 2027-től beszáll a Hiperautó osztályba a hosszútávú-világbajnokságon.

Zak Brown, a McLaren Racing vezérigazgatója egyszerűen fogalmazott egy nyilatkozatában: „Visszatértünk”. Az istálló szeretné újra megszerezni a Le Mans-i 24 órás verseny győzelmét, miután 1995-ben az ikonikus McLaren F1 utcai autóval nyert ott. A McLaren hivatalosan soha nem indult a WEC-ben, az 1995-ös Le Mans-i kiruccanás csak egyszeri alkalom volt az F1 megünneplésére, és az 1-3-4-5. helyen végeztek. Bár a wokingiak utcai autóival azóta is versenyeztek Le Mans-ban, gyári nevezésük nem volt.

Ez 2027-ben megváltozik, a McLaren belép az LMDh osztályba, amely olyanokat vonzott vissza a sportautó-versenyzés csúcskategóriájába, mint a Ferrari, a Scuderia 2024-es visszatérése alkalmával történt híres Le Mans-i győzelmével. A McLaren az egyetlen márka a motorsport történetében, amely megnyerte a motorsport „tripla koronáját” – ez a Le Mans-i 24 órás, a Monacói Nagydíj és az Indianapolis 500-as verseny.

Brown irányítása alatt, mióta 2017-ben átvette az irányítást Ron Dennis távozását követően, a McLarent visszavezette az IndyCarba, a pilóta Pato O’Ward pedig rendszeres futamgyőztes és bajnoki címvédő.

A McLaren az elektromos motorsportok irányába is terjeszkedett, alakulatai vannak a Formula E-ben és az Extreme E-ben is. Brown United Autosports nevű istállója a sportautó-versenyzésben is megfelelt, és 2020-ban megnyerte az LMP2-es osztályt Le Mans-ban.