Brutális balesetet úszott meg a Red Bull pilótája – videó

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 12. 07.
Pepe Marti
Fotó: Dutch Photo Agency / Red Bull Content Pool

Hatalmas balesettel indult a Formula E szezon.

Amíg mindenki a Forma-1 szezonzárójáról beszél, addig a Formula E elkezdte az aktuális szezonját, a brazíliai Sao Paulóban. A tizenhét futamos évre a mezőny jelentősen átalakult, ennek köszönhetően jó pár újonc versenyző debütált. Ilyen Josep Pepe Martí is, aki pár hónappal ezelőtt még a Formula 2-ben versenyzett a jövőre Forma-1-be fellépő Arvid Lindblad oldalán a Red Bull Junior Team tagjaként.

A húszéves spanyol első Formula E-es futamán kijutott neki a rossz és a jó. A Cupra Kiro csapatánál versenyző Martí az időmérőn csak a tizenkilencedik helyet szerezte meg, azonban Sao Paulo utcáin a sok kiesésnek is köszönhetően felküzdötte magát a legjobb tízbe. A nyolcadik helyen haladt, amikor lengették a sárga zászlót Mitch Evans balesete miatt, ekkor az előtte lévő Nico Müller és António Félix da Costa lelassított, amit az újonc Martí nem tudott lereagálni.

Müller Porschéjének beleütközve kitört a bal első kereke, ami után fékezés nélkül rongyolt da Costa Jaugárjának hátuljába, és ezt követően fejjel lefelé landolt az aszfalton két oldalra bukfencezés kíséretében. Szerencsére saját lábán idegeskedve hagyta el a roncsokat, ami még lángra is kapott.

Az eset után a futamot megszakították a takarítás miatt, és ezt követően engedték el a maradék három körre a mezőnyt. A szezonnyitót a Red Bull F1-es csapatának fejlesztőpilótája és a 2022-23-as szezon világbajnoka, Jake Dennis nyerte meg a címvédő Oliver Rowland és Nick Cassidy előtt.

A leintést követően természetesen futótűzként terjedt a baleset híre, amit a Formula E is többször kiposztolt, amire Martí trollkodással reagált a kommentszekcióban.

„Tényleg szükség van egy ötödik bejegyzésre?” – írta egy síros emoji kíséretében.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Formula E (@fiaformulae) által megosztott bejegyzés